Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Cestující žaluje aerolinky kvůli poškození zdraví. Může za to 14hodinový let vedle tlouštíků

Cestující žaluje aerolinky kvůli poškození zdraví. Může za to 14hodinový let vedle tlouštíků

Po společnosti United Airlines, která pobouřila svět násilným chováním vůči pasažérovi,  jenž se odmítl vzdát svého místa na palubě, čelí skandálu i další americké aerolinky. Na American Airlines podává žalobu cestující, kterému mnohahodinové sezení mezi obézními spolupasažéry způsobilo zdravotní potíže.

Sedmašedesátiletý Micheal Anthony Talyor tvrdí, že ho palubní personál odmítl na jeho žádost přesunout na jiné místo a on tak byl nucen absolvovat čtrnáctihodinový let ze Sydney do Los Angeles mezi dvěma obézními spolucestujícími, kteří ho kvůli svým tělesným proporcím vystavili utrpení, protože ho utiskovali.

Taylor uvádí, že let strávil v nekomfortních pozicích, které zhoršily jeho skoliózu a tak poničily jeho záda. „Lidem, kteří seděli vedle mě, nic nevyčítám – zaplatili si za letenku stejně jako já. Palubní personál mi mohl poskytnout místo pro posádku, nebo přesunout pasažéry, ale nic neudělal,“ postěžoval si Daily Telegraphu.  

Podle jeho právníka by případ mohl vyvinout na aerolinky tlak, aby cestování v ekonomických třídách učinili pro své pasažéry pohodlnější – ať už tím, že přehodnotí usazování pasažérů či upraví sedadla. Mluvčí American Airlines odmítla případ komentovat s tím, že se společnost teprve s žalobou seznamuje.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek