Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Chce se vám spát, ale přitom byste měli jít do fitka? Britové našli řešení složité situace

Chce se vám spát, ale přitom byste měli jít do fitka? Britové našli řešení složité situace

Moderní doba s sebou přinesla řadu situací, které dříve lidé řešit nemuseli. Jednou takovou je problém co dělat, když vás sužuje nedostatek spánku a s ním spojený stres, únava a náladovost. Nikdy dříve totiž lidé nestrávili spánkem tak málo času, jako tomu je v současnosti, a tělesná schránka člověka na takové zacházení přitom není zvyklá.

Jedno z britských fitness center prokázalo schopnost pohotově zareagovat na poptávku a chopilo se mezery na trhu. Ve svých prostorách nově kromě posilování všemožných částí těla a tvrdé dřiny nabízí také speciální hodiny spánku. Po 15 minutách, kdy se zájemci pracuje trenér v rámci uvolňovacího cvičení, následuje tři čtvrtě hodiny, kdy mohou účastníci lekce padnout do připravených postelí a schrupnout si.

Leckoho přitom nejspíš napadne, jestli by nebylo lepší si pospat doma a zříct se kvůli tomu nějakého toho flámu s kamarády nebo náročného pracovního úkolu. Lekce spaní, kde se zájemci naskládají bez toho, že by se vzájemně znali do postelí připravených v místnosti fitka, jsou ale mezi jeho návštěvníky nesmírně populární záležitostí. Možná i proto, že mohou spát a současně tvrdit, že byli ve fitness centru.

Prospěšnost paradoxní nabídky fitcentra je dokonce podložená vědeckou studií. Učení badatelé z Allegheny College v Pensylvánii totiž tvrdí, že tři čtvrtě hodiny spánku v průběhu dne pomáhá překonávat stres a vědci z univerzity v Berkeley pak dokonce tvrdí, že spánek přes den pomáhá zvyšovat kapacitu mozku potřebnou pro učení.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek