Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

„Chlapec a jeho mamka.“ Berlusconi se vysmál francouzskému prezidentskému páru, který dělí 25 let

„Chlapec a jeho mamka.“ Berlusconi se vysmál francouzskému prezidentskému páru, který dělí 25 let

Pětadvacetiletý věkový rozdíl, který od sebe dělí nového francouzského prezidenta Emmanuela Macrona a jeho manželku Brigitte, upoutal vedle jiných také italského expremiéra Silvia Berlusconiho. Prostořeký osmdesátiletý politik si na adresu prezidentského páru neodpustil posměšnou poznámku, která se mu ale vzápětí vrátila. 

Berlusconi během předvolebního meetingu v italské Monze popsal nového francouzského prezidenta jako „dobře vypadajícího devětatřicetiletého chlapce“, který má po svém boku „dobře vypadající mamku, která ho vzala pod svá křídla, když byl ještě dítě“.

Zjevně tak narážel na pětadvacetiletý věkový rozdíl, který od sebe dělí nového francouzského prezidenta Emmanuela Macrona a jeho manželku Brigitte. Devětatřicetiletý Macron se s dnes čtyřiašedesátiletou Brigitte Trogneux seznámil v raných devadesátých letech v dramatickém kroužku na katolické střední škole v Amiensu. Bylo mu patnáct let a ona byla jeho učitelkou.    

Když jejich románek vyšel najevo, poslala Macronova rodina Emannuela na studia do Paříže. Vztahu ale ani tak nezabránili. „Mě se nezbavíte, vrátím se a vezmu si vás. Když se pro něco rozhodnu, pak to také udělám,“ řekl v sedmnácti Emmanuel Brigitte. To se také stalo, svatba se konala v roce 2007. Jemu bylo 30 a jí 54 let.

Posměšná poznámka na adresu francouzského prezidentského páru se vzápětí Berlusconimu vrátila jako bumerang. Kritici poukazují na to, že italský politik je ještě starší, než Brigitte Macronová a navíc má sám o spoustu let mladší přítelkyni. Dvakrát ženatý osmdesátiletý Berlusconi nyní udržuje blízký vztah s jednatřicetiletou Francescou Pascale. Netřeba dodávat všechny zprávy o tom, jak vyhledával až podezřele mladé společnice a účastnil se tajemných orgií, které v letech jeho vlády pravidelně plnily noviny.

Někdejší italský premiér se podobných přešlapů dopustil za svojí politickou kariéru nepočítaně. Mezi jeho nejznámější kiksy patří charakteristika bývalého amerického prezidenta Baracka Obamy. Toho Berlusconi krátce po zvolení nazval kvůli jeho černé barvě pleti „opáleným“ mužem. Poprask budí Berlusconi pravidelně také na domácí scéně. V roce 2009 kupříkladu čelil ostré kritice poté, co tisícům Italů, kteří přišli o domov kvůli zemětřesení, poradil, že mají předstírat, že jsou na výletě.  

 

 

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek