Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Číňan chtěl na Nový rok domů. Po 500 kilometrech na kole zjistil, že jede na druhou stranu

Číňan chtěl na Nový rok domů. Po 500 kilometrech na kole zjistil, že jede na druhou stranu

Čínský mladík pracující daleko od domova se rozhodl, že stráví oslavy Nového roku s rodinou. Vydal se proto na strastiplnou cestu dlouhou 1700 kilometrů, a protože si s platem nemohl dovolit ani bydlení, musel se domů dopravit na kole. Po 30 dnech, kdy ujel 500 kilometrů, ale zjistil, že se vydal špatným směrem. Příběh přesto skončil happy endem.  

Mladý dělník pracující v provincii Šan-tung daleko od domova mířil do své rodné provincie Chej-lung-ťiang na severu země. Ovšem policie ho zastavila na dálnici v centrální provincii An-chuej. Tou dobou měl v nohách 500kilometrovou zajížďku.

Mladík, jehož jméno zprávy neuvádějí, si prací ve městě Ž’-čao příliš dobře nevydělával, neměl ani kde bydlet, a přespával po internetových kavárnách.

Přesto byl odhodlaný dojet na svátky za rodinou, a tak v prosinci nasedl na kolo a vyrazil na cestu dlouhou 1700 kilometrů. Protože ale neuměl číst v mapách, musel se spoléhat na rady ostatních, kudy má jet.

Když policisté zjistili, co se stalo, složili se mladíkovi na jízdenku na vlak, aby se šťastně dostal domů.

Oslavy nového roku patří v Číně mezi nejvýznamnější svátky. Datum čínského nového roku je pohyblivé a kolísá mezi 21. lednem a 20. únorem. Přechodu na rok 2017, který je zároveň rokem kohouta, se tak Číňané dočkají 28. ledna.