Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Čínský internet ovládly dvě osmdesátnice. Za rady mladým dívkám inkasují desetitisíce

Čínský internet ovládly dvě osmdesátnice. Za rady mladým dívkám inkasují desetitisíce

Že internet není jen pro mladé, dokazují dvě aktivní Číňanky. Těm je přes osmdesát, přesto se staly internetovými celebritami. Mohou za to videa, která natáčí na tamní sociální síť. V nich radí o generace mladším dívkám, jak naložit se svým životem.

„Ženy musí žít s oporou. Můžete jít do vztahu, brát ho vážně za účelem manželství, nebo si můžete vybrat, že je to jen pro zábavu či zůstat hrdě single. Ale ať už se děje cokoli, ženy by neměly plýtvat svým mládím na výcvik muže, který se stane manželem jiné,“ praví 81letá Wei Yuqin.

Spolu s o sedm let starší Qin Cuiqiong mají na čínské sociální síti Kuaishou téměř tři miliony fanoušků. Streamovat svá videa začaly dámy v březnu. Videoprůmysl je přitom i v Číně doménou spíše mladých dívek.

Wei tvrdí, že ženy musí vědět, jak vydělat peníze, řídit auto a nosit make-up. „Musí se též ujistit, že jejich auto je natankované, telefon nabitý a peněženka naplněná penězi,“ doplňuje čínská internetová superstar.

Číňanky natáčí svá videa často v autě a na sobě mají červené sluneční brýle. Producentem show, která nese název „Moje moderní babičky“, je vnuk Wei Jiang Yaolong. Peníze, které pořad vydělává, posílá protagonistkám. Za měsíc si duo přijde v přepočtu na zhruba 33 tisíc korun.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek