Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Čistíte si zuby jen jednou denně? Názor odborníků vás nepotěší

Čistíte si zuby jen jednou denně? Názor odborníků vás nepotěší

Máte černé svědomí, že jste si před spaním nevyčistili zuby a zadělali si na nějaký nový kaz? Podle zubařů můžete být v klidu. Nezáleží totiž na tom, kdy přesně si vyčistíte chrup, ale jak často to během dne uděláte. 

„Nezáleží na tom, jestli si vyčistíte zuby krátce předtím, než jdete do postele. Podstatné je, abyste si je čistili dvakrát během dvaceti čtyř hodin,“ říká zubařka a mluvčí Americké asociace zubařů Kimberly Harms.

Bakteriím v našich ústech totiž trvá zhruba 4-12 hodin, než vytvoří na našich zubech vrstvu plaku, který způsobuje žloutnutí zubů a může vést až ke vzniku zubního kazu. Proto je důležité si zuby čistit právě alespoň dvakrát denně.

Přesný čas sice není důležitý, kvůli vytvoření návyku nicméně zubaři doporučují čistit si zuby po večeři a ráno po pro probuzení. Pokud si čistíte zuby pravidelně každý večer a jednou zapomenete, žádná katastrofa dle zubařů nehrozí. Měli byste si ale ráno o něco déle čistit zuby, abyste zvýšili pravděpodobnost, že den starou vrstvu plaku odstraníte. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek