Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Civilizační otázky na Islandu: prezident odmítá ananas na pizze

Civilizační otázky na Islandu: prezident odmítá ananas na pizze

I když je bezesporu celá řada důležitějších témat, a přestože politici obvykle ingredience na pizze neřeší, prezident Islandu se tématu věnovat musel. Gudni Jóhannesson se do nezáviděníhodné situace dostal na místní škole, kde mu jeden ze studentů položil otázku, která je pro mnohé lidi odvěkým sporem: Hodí se ananas na pizzu?

O nezvyklé situaci informoval s odkazem na místní server visir.is třeba i respektovaný seriozní web Foreign Policy. Poznamenal, že se prezident Jóhannesson zachoval, jako každý správný milovník pizzy.

Hlava ostrovního státu odvětila, že je z podstaty proti tomu, aby ananas byl přijímaný jako ingredience na pizzu. V nadsázce dodal, že kdyby mohl, rovnou by takovou praxi zakázal.

Okamžik ale nezůstal jen mezi politikem a studenty. Na internetu vzbudil odezvu a vyvolal reakce zastánců i odpůrců této bezesporu kontroverzní variace.

Prezident se kvůli tomu o něco vážnějším tónem k celé kauze vrátil na svém facebooku, kde uvedl: „Ananas mám rád, jen ne na pizze. Nemám pravomoc vytvářet zákony, které by lidem zakazovaly dávat si ho na jejich pizzu. Jsem za to rád, prezidenti by neměli mít neomezenou moc (...) Na pizzu doporučuji mořské plody.“

Podle serveru visir.is ale politik zůstal v menšině. Jím odmítanou kombinaci v anketě podpořily tři pětiny respondentů.

 

 

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek