Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Dívku několikrát brutálně znásilnili. Teď půjde na 30 let do vězení za to, že porodila mrtvé dítě

Dívku několikrát brutálně znásilnili. Teď půjde na 30 let do vězení za to, že porodila mrtvé dítě

Devatenáctiletou Evelyn Hernandez Cruzovou z malé vesničky na východě Salvadoru poslal soud na 30 let do vězení. Podle něj měla záměrně usmrtit své dítě, které se ale nejspíše narodilo už mrtvé.

Tehdy osmnáctiletá studentka Evelyn neočekávaně porodila na záchodě, podle všeho ale o svém těhotenství ani netušila. To, že porodila dítě, si uvědomila až ve chvíli, kdy jí matka s těžkými bolestmi odvezla do nemocnice.

Ani odborníci se ale nedokázali shodnout, zda už mrtvé narodilo, nebo jestli zemřelo bezprostředně po porodu. Soud se ale přiklonil k variantě, že dítě se narodilo zdravé a Evelyn ho hodila do záchodu úmyslně.

Podle obhajoby ale soud dívku poslal do vězení neprávem, podle serveru The Guardian soudy chybí přímé důkazy. Celou situaci navíc zhoršuje fakt, že Evelyn k těhotenství přišla po sérii znásilnění členy tamního gangu.

Salvador je jednou z pěti zemí, kde je potrat nezákonný za všech okolností. To znamená, že žena nemůže podstoupit interrupci ani v případě, že je znásilněná nebo plod ohrožuje její zdraví a život. Velmi často jsou stíhané také ženy, které v době těhotenství potkají fatální komplikace, pokud porodí mrtvé dítě nebo samovolně potratí.

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek