Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Donalda v USA skoro nikdo nechce. Počet rodičů, kteří takto pojmenovali svého syna, rapidně poklesl

Donalda v USA skoro nikdo nechce. Počet rodičů, kteří takto pojmenovali svého syna, rapidně poklesl

V Americe se v loňském roce výrazně propadl počet narozených chlapců, kteří se rodiče roce rozhodli pojmenovat Donald. Americkému prezidentu Donaldu Trumpovi tak nepřibyli takřka žádní jmenovci. 

Jméno Donald si v loňském roce pohoršilo o rekordních 45. příček až na 488. místo v žebříčku. Jako Donald tak loni bylo pojmenovaných jen 621 chlapečků, tedy jen 0.031 všech narozených chlapců, uvádí data americké Správy sociálního zabezpečení.

Nejoblíbenější chlapecká jména v USA byla loni Noah, Liam a William, největší oblibě u dívek se těšila jména Emma, Olivia a Ava.

Nejpopulárnější bylo jméno Donald v USA v roce 1934, kdy se umístilo na 6. místě žebříčku. V témže roce poprvé spatřila světlo světa jedna z nejpopulárnějších kreslených postaviček světa Walta Disneyho - Kačer Donald. Suverénně nejhoršího výsledku v historii pak jméno dosáhlo v loňském roce – tedy v roce, kdy americké volby vyhrál realitní magnát Donald Trump.

V České republice byla v lednu loňského roku nejoblíbenější chlapecká jména Jaklub, Jan a Tomáš, ta dívčí pak Eliška, Tereza a Anna, uvádí Český statistický úřad. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek