Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Drama se smutným koncem. Zoo v Německu řeší, kdo jí ukradl a utýral tučňáka

Drama se smutným koncem. Zoo v Německu řeší, kdo jí ukradl a utýral tučňáka

Západoněmecký Mannheim žije nezvyklým případem. Z tamní zoologické zahrady někdo o víkendu ukradl mladého tučňáka. Našli ho až dnes mrtvého. Kdo za činem stojí, se zatím nepodařilo zjistit.

Němci kroutí hlavami a ptají se po důvodu. Krutý čin neznámého pachatele, který ukradl z mannheimské zoologické zahrady mladého tučňáka Humboldtova, jimi otřásl. Zvíře bylo nalezeno bez známek života zavěšené na plotě poblíž parku. Podle znamínka na křídle se podařilo s jistotou určit, že jde o kradený exemplář.

Německý list Rheinpfalz informuje o tom, že svědci nalezli tučňáka bez hlavy. Policie ovšem takovou informaci nepotvrdila. Bestialita činu neznámého pachatele se přesto všech dotkla. Vyšetřovatelé žádají veřejnost o pomoc.

„Případ našeho ztraceného tučňáka pro nás už nemohl dopadnout hůře. Jedná se o emocionální hodnotu, kterou měl pro naše zaměstnance i návštěvníky zahrady. My všichni, a především ošetřovatelé, kteří se o tučňáky starají, jsme otřesení. Jsme otřeseni smrtí zvířete i tím, jak málo pozornosti někdo projevil v kontaktu s živým stvořením,“ prohlásil ředitel zoo Joachim Költzsch.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek