Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Důchodkyně 30 let krmí kočky v parlamentu. Označili ji za bezpečnostní hrozbu

Důchodkyně 30 let krmí kočky v parlamentu. Označili ji za bezpečnostní hrozbu

Severoirský parlament považoval téměř osmdesátiletou penzistku Ednu Wattersovou za bezpečnostní hrozbu a zakázal jí vstup do budovy. Netrpěla pouze důchodkyně, ale i tři kočky, které v parlamentu žijí a které penzistka pravidelně krmila. Úřady jí nakonec udělily výjimku a vše se prozatím vrátilo do starých kolejí. Opatření je totiž dočasné a důchodkyně i kočky se bojí, co s nimi bude dál.

„Starala jsem se o kočky v parlamentu tři desítky let. Krmila jsem je 365 dní v roce, tedy i na Štědrý den nebo Nový rok. Nikdy jsem ani jednou nevynechala,“ stěžovala si šestasedmdesátiletá penzistka, která žije ve východní části severoirského Belfastu. Do parlamentu i v pokročilém věku dochází, aby přinesla potravu pro trojici koček – Ginger, Maggie a Furby, které tu žijí. „I když napadly dvě stopy sněhu, přišla jsem. A teď se mi v tom snaží zabránit,“ uvedla žena, které rozhodnutí úředníků v severoirském parlamentu zlomilo srdce.

Jednoho dne našla ve své emailové schránce zprávu, kde ji úřednici oznámili, že se v parlamentu zpřísnila pravidla a do budovy mohou vstoupit pouze osoby, které k tomu mají relevantní důvody. Krmení koček k nim nepatří. „Říkají, že představuji bezpečnostní hrozbu. To je ale nesmysl,“ nechala se slyšet žena, která v minulosti pracovala v parlamentu jako úřednice, a dodnes tu patří k oblíbeným postavám.

I proto nařízení parlamentu nesla těžce. „Neobviňuji muže z ochranky, jen dělali, co se jim řeklo. Jsou moc milí a všichni mě znají, protože jsem jim vždy v sobotu nosila uzené rolky,“ uvedla.

Za důchodkyni a milovnici koček se postavili belfastské organizace na ochranu zvířat a společnými silami se jim podařilo úřednické rozhodnutí zvrátit. Alespoň dočasně. Zpráva o tom se včera objevila na Twitteru, avšak dlouhodobé řešení celé situace se bude teprve hledat. Podle úředníků musí v sobě „skloubit pohodu zvířat a bezpečnost“.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek