Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Einstein a Nikola Tesla nechali zmizet válečnou loď. Je Filadelfský experiment největší hoax dějin?

Einstein a Nikola Tesla nechali zmizet válečnou loď. Je Filadelfský experiment největší hoax dějin?

Údajně nejzáhadnější a nejděsivější vojenský experiment měl zneviditelnit válečný torpédoborec USS Eldrige. Americká armáda tam měla zkoušet účinný úhybný manévr, který by měl před nepřítelem ochránit nejen vojáky, ale také armádní techniku. O tom, jestli se Experiment Philadelphia, neboli Project Rainbow, v roce 1943 opravdu odehrál, se ale vedou dlouhé spory. Odborníci i armáda se snaží tento mýtus vyvrátit, konspirační teoretikové ale hledají oporu, kde se dá. 

Filadelfský experiment měl spatřit světlo světa na vojenské základně v americké Pensylvánii už v roce 1943. Samotného experimentu se měly zúčastnit hned dvě přední osobnosti na poli fyziky, samotný Albert Einstein nebo Nikola Tesla. První pokus o zneviditelnění torpédoborce včetně posádky se tvůrcům měl téměř podařit, loď ale nezmizela úplně, celou akci měla doprovázet nazelenalá mlha.

O několik měsíců později ale mělo dojít k dalšímu testu, tentokrát se torpédoborec zcela ztratil a jeho mizení mělo navíc doprovázet modré světlo. Tento test měl mít ale mnohem děsivější průběh než ten první. Nejen že loď plná námořníků zmizela, v tu samou chvíli se na okamžik objevila ve 350 kilometrů vzdáleném Norfolku ve Virginii.

Podle údajného přeživšího experimentů se lodi navíc podařilo cestovat v čase, podle následných propočtu prý až o 10 sekund. Experiment měl ale podle něj mnohem vážnější důsledky. Posádka si měla po pokusu stěžovat na nevolnost, navíc během transportu došlo k jakési interakci mezi osobami a materiálem a tak se po návratu několik lidí ocitlo částečně zatavených do lodi. Někteří námořníci měli dokonce zemřít, jiní zase zmizet beze stopy.

Legendu o Filadelfském experimentu rozpoutal v roce 1955 člověk, který se ve svých dopisech adresovaných ufologovi Morrisi Jessupovi, podepsal jako Carl Allen. Přestože Allen tvrdil, že při své službě na obchodní lodi viděl nevysvětlitelné objevení a následné zmizení torpédoborece americké armády a spojoval tento jev s jednotnou teorií pole, nepředložil Jessupovi ani nikomu jinému jediný důkaz.

Přesto se tento příběh stal základem pro celou řádku konspiračních teorií, které se opírají o takzvanou jednotnou teorii pole, kterou Albert Einstein zabýval posledních třicet let svého života. Jednotná teorie pole by měla vysvětlit všechny známé síly ve vesmíru a nabídnout tak vědcům odpovědi na všechny myslitelné otázky.

Podle konspiračních teoretiků by pak díky těmto poznatkům bylo možné například sjednotit gravitaci a elektromagnetismus a získat tak ohromné množství energie, které by mohlo například přemisťovat předměty z místa na místo.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek