Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Elitní studenti na internetu vtipkovali o pedofilii a rasismu. Harvard s nimi neměl slitování

Elitní studenti na internetu vtipkovali o pedofilii a rasismu. Harvard s nimi neměl slitování

Kvůli nevinným vtípkům na facebooku přišli o svůj životní sen. Minimálně desítka budoucích studentů prestižní Harvardovy univerzity totiž v uzavřené skupině na sociální síti sdílela příliš černý humor. Vedení vysoké školy se to ale dozvědělo a podniklo rázné kroky. Odvolalo jejich přijetí. 

Byl to příliš černý humor, na který několik studentů nezapomene nejspíš do konce života. O místo kvůli nevhodným vtípkům přišla rovnou desítka talentovaných mladých lidí.

Obrázkové vtipy a tzv. memy, které sdíleli na sociálních sítích, měly obsahovat narážky na pedofilii, zneužívání dětí, znásilnění a holokaust.Jejich počínání vyvolalo ve školních kruzích pohoršení. „Nevím, jak by mohlo být sdílení takovýchto vtipů obhájeno,“ rozčiloval se například jeden ze studentů školy ve školních novinách.

Škola přitom i na internetu varuje, že přijetí mezi světovou elitu není bezmezně garantované. „Harvard si vyhrazuje právo odvolat přijetí z různých důvodů, například pokud student svým jednáním zadá důvod ke zpochybnění jeho upřímnosti, vyspělosti, či morálního charakteru,“ tvrdí oficiální facebooková stránka pro nově přijaté studenty.

Ne všichni však s možná příliš tvrdým trestem pro budoucí studenty souhlasí. „Přijde mi, že Harvard se v soukromých životech studentů angažuje možná až trochu moc,“ tvrdí emeritní profesor Alan Dershowitz, podle něhož je současná situace příkladem „drakonického trestu za jen velmi špatný smysl pro humor“.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek