Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Fake News v Hollywoodu: Film do světa šířil falešné zprávy, tisíce lidí jim uvěřili

Fake News v Hollywoodu: Film do světa šířil falešné zprávy, tisíce lidí jim uvěřili

Fenomén falešných zpráv už pronikl i do Hollywoodu. Thriller Lék na život, který vstoupí do kin už tento týden, si chtěl pomocí několika falešných zpráv zajistit větší publicitu, než jakou mu může nabídnout klasická marketingová kampaň.

Když nestačila reklama na Super Bowlu, musela si produkce filmu Lék na život poradit jinak. Podle serveru BuzzFeed k tomu využili hned pět serverů, které do světa šířily falešné zprávy.

Film vypráví příběh o mladém muži, který se vydá pro svého nadřízeného do podivného sanatoria ve švýcarských Alpách. Při té příležitosti zjistí, že všechno je jinak, než se na první pohled zdálo. Možná právě proto se společnost rozhodla ze zviditělnění využít tento neotřelý způsob.

Několik souvislostí s filmem se objevilo v článku, který falešně informoval o údajném setkání Donalda Trumpa a Vladimira Putina, které se mělo uskutečnit ve švýcarském letovisku ještě před volbami. Většinou se ale na serverech objevovaly texty, které s filmem neměly vůbec nic společného.

Jeden z webů publikoval článek, který informoval o údajném zákazu očkování ze strany amerického prezidenta. Jiné zprávy zase šířily dezinformace o tom, že Lady Gaga při svém vystoupení na Super Bowlu vyjádří svoji podporu muslimům. Obě tyto zprávy se navíc rozšířily na sociálních sítích a vzbudily tak poměrně velký rozruch.

Pokud si dnes budete chtít prohlédnout některý ze serverů, který filmu pomáhal s „falešnou“ propagací (The Sacramento Dispatch, Salt Lake City Guardian, Houston Leader, NY Morning Post a Indianapolis Gazette), už se vám to nepovede. Odkaz vás automaticky přesměruje na oficiální stránky filmu.  

720p 480p 360p 240p
Lék na život

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek