Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

FOTOGALERIE: Dovolená na kraji světa. Kde leží nejlepší hotely uprostřed ničeho?

FOTOGALERIE: Dovolená na kraji světa. Kde leží nejlepší hotely uprostřed ničeho?

Přeplněné pláže, trhy nebo rekreační střediska? Utéct z víru velkoměsta se dá i jinam. Portál CNN představil jedenáct hotelů, které nabízejí komfort i mimo civilizaci. I v korunách stromů laponských lesů, uprostřed Himalájí nebo třeba uprostřed pouště mohou turisté najít klid, přírodu i třeba luxusní zázemí.

 

Hotel v korunách stromů, Švédsko

Asi hodinu letu na sever od Stockholmu se v tichých lesích švédské části Laponska skrývají v korunách stromů apartmány ve tvaru létajícího talíře, kabiny, dřevěné chaloupky, ptačího hnízda nebo třeba zrcadlové krychle. Některé nabízí panoramatická okna s výhledem do okolního lesa nebo třeba terasu s možností spaní pod širákem deset metrů nad zemí. Z ložnice jiného z pokojů mohou hosté pozorovat polární záři přímo ze střešního okna.

Tierra Atacama, Čile

I nejsušší poušť světa Atacama nabízí impozantní přírodní krásy: solné pláně, gejzíry, jedinečné skalní útvary, horské prameny i hejna růžových plameňáků. Dovolenou tu ocení hlavně dobrodružné povahy, a to hlavně vyjížďky na koni přes písečné duny, pěší túry na sopky nebo hvězdářské pozorovatelny. Atacama ale nabízí i relaxaci v podobě lázní, perlivé koupele či parní lázně. Pouštní hotel má nabídku i pro náročné: takřka prosklený pokoj se soukromou terasou a s výhledem na sopku Licancabur, uvnitř které leží nejvýše položené jezero na světě.

 

Song Saa, Kambodža

Rory a Melita Hunterovi objevili v roce 2006 ostrov v souostroví Koh Rong v dezolátním stavu plný ruin a odpadků. Ostrov manželé vyčistili a zrenovovali a díky blízkosti korálových ostrovů se jim zde podařilo založit první mořskou rezervaci v Kambodži. Do oblasti se tak začal vracet mořský život, který nyní láká k potápění. Ubytování na ostrovech nabízí v 24 dřevěných vilách postavených ve filosofii udržitelného rozvoje. Na stavbu objektu použili naplavené dříví, nalezené předměty, kameny, ale využili i místní umění.

Fogo Island Inn, Kanada

Nevšední dovolenou nabízí i nehostinné pobřeží newfoundlandského poloostrova v Kanadě. Ubytování na skalním útesu nabízí výhled na vlny severního Atlantiku. V okolí hotelu, který vyčnívá nad hladinou, se hlavně v zimě volně potulují soby a polární lišky. Milovníci trekových túr mohou v okolí pozorovat papuchalky a další vodní ptáky ale i velryby. Uvnitř hotelu pak jeho návštěvníci najdou galerii současného umění, restauraci nebo bar. Hotel budí zevnitř dojem, jakoby plul nad vodou. Všech 29 apartmánů má prosklený výhled od podlahy ke stropu.

 

COMO Uma Punakha, Búthán

Výhled na Himaláje i rýžová políčka v zapadlé krajině Búthánu v kombinaci s luxusním vybavením, stylovým designem i nádechem buddhistické tradice. Sezónní menu nabízí i místní bar a restaurace. Asijské masáže jsou součástí lázeňské nabídky hotelu.

Longitude 131°, Austrálie

Stanování jen pro trampy? To neplatí pro Longitude 131°, který je spíše symbolem luxusu pod širým nebem uprostřed australského kontinentu. V rozlehlé krajině poblíž národního parku Uluru leží 15 stanů v safari stylu. Ovšem místo spaní ve spacáku si v nich hosté ustelou ve stylovém. Zakládá si na rustikálním nábytku. Největším zážitkem je ale noční obloha plná hvězd.

 

Four Seasons Tented Camp Golden Triangle, Thajsko

Večeře pod hvězdami má svůj styl i v Thajsku. Na trojmezí zlatého trojúhelníku-Laosu, Barmy a Thajska-na útesu nad řekou Ruak se ční hotel obklopený džunglí a horami. Vedle sebe nad útesem se rozprostírá 15 velkoprostorových plně vybavených stanů. Relaxovat mohou hosté také na zavěšené plošině uprostřed džungle. Kdo chce, může ho místní šéfkuchař naučit klasickou thajskou kuchyni nebo využít dešťovou sprchu. V sousedství navíc bydlí dvě desítky slonů, kteří jsou součástí hotelového komplexu.

Amangiri, Utah, USA

Obklopen stolovými horami a útesy na dosah od desítek amerických národních parků i památek, včetně Velkého kaňonu. Hotel Amangiri v Utahu z bílého kamene překvapí luxusním bazénem, galerií, knihovnou i vinným sklepem. Apartmány jakoby byly přímo součástí krajiny. Přímo z nich se skrz prosklené stěny nabízí velkolepé výhledy na stolové hory a skály.

 

Southern Island Lodge, Austrálie

Vyvýšené vápencové pobřeží Klokaního ostrova v jižní Austrálii nabízí nejen výhledy na oceán, ale i pozorování množství volně žijících živočichů. Hoteloví hosté v přízemních stavbách mohou strávit dovolenou mezi lachtany či klokany, kteří se volně pohybují v okolí. Dovolenou na pobřeží jde ale strávit i jinak než jen sluněním na terase, a to aktivně třeba jízdou na kajaku, čtyřkolkou na safari nebo pozorováním lachtanů na moři.

Wildflower Hall, Shimla v Himalájích, Indie

Dovolená ve dvou a půl tisících metrech nad mořem v hotelu uprostřed Himalájí na úpatí zasněžené hory, to je luxusní hotel s vybavením z týkového dřeva, s útulnými krby a orientálními koberečky. Pokoje i terasy mají doplňovat zdejší přírodu. Himalájský hotel v cedrových lesích se hosty snaží nalákat nejen na jedinečné výhledy na majestátní hory, ale i pěší turistiku, jógu, rafting nebo golf.

Wolwedans Dunes Lodge, Namibie

Kdo si chce odpočinout od ruchu velkoměsta, na jiné myšlenky zaručeně přijde v  táboře uprostřed namibijské přírodní rezervace NamibRand, jedné z největších soukromých rezervací v Africe. Hosté mohou pozorovat žirafy, paviány, zebry, lišky a více než 100 tisíc druhů ptáků. Ubytovat se lze v apartmánech, soukromých chatách a stanových táborech uprostřed pouště. Spí se v postelích s nebesy v plátěných stanech s využitím solární energie. Nábytek je z kůže, podlahy ze dřeva a interiéry zdobí starožitné svítilny.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek