Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

FOTOGALERIE: Pohádkově zasněžená Praha láká. Která další města se vyplatí navštívit v zimě?

FOTOGALERIE: Pohádkově zasněžená Praha láká. Která další města se vyplatí navštívit v zimě?

Mráz, který se nemilosrdně zakusuje do kůže, a klouzající chodníky hrozící při nepozornosti přinejmenším ošklivou naraženinou nepatří zrovna mezi taháky, které lákají turisty k návštěvě měst. Následující desítka destinací ale podle CNN patří mezi ta místa, která se i v tuhé zimě rozhodně vyplatí navštívit. Jedno takové je podle stanice i Praha. Podívejte se na její konkurenci ve fotogalerii.      

K přednostem české metropole patří zejména unikátní architektura starého města, která je v zimním hávu ještě krásnější než obvykle. „Zasněžené věžičky a křivolaké dlážděné uličky dělají z Prahy pohádkové město, které v zimních měsících zůstává relativně bez turistů,“ vyzdvihuje CNN. Mezi taháky tuzemské metropole patří dle americké stanice také plynové pouliční lampy, které po setmění vytvářejí romantickou atmosféru.

Fanoušci vážné hudby by neměli minout Stavovské divadlo, které v roce 1787 hostilo světovou premiéru opery Don Giovanni z pera slavného hudebního skladatele Wolfganga Amadea Mozarta. Milovníkům jídla radí CNN ochutnat tradiční český pokrm svíčkovou na smetaně.  

Na zimní Prahu a další města, která se vyplatí navštívit, se podívejte v galerii. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek