Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

FOTOGALERIE: Turistická sezona začíná. 5 hradů a zámků, které musíte vidět

FOTOGALERIE: Turistická sezona začíná. 5 hradů a zámků, které musíte vidět

Na hradech a zámcích začíná nová turistická sezona. Návštěvy památek patří mezi Čechy k nejoblíbenějším aktivitám. Kam vyrazit na výlet? Podívejte se na fotogalerii památek, které by fanouškům české historie neměly ujít.

Pražský hrad

Láká české a zahraniční turisty. Sezona pro něj ale příliš neplatí. Otevřeno má celoročně. Klenot mezi tuzemskými hrady patří k největším na světě. Podle Guinessovy knihy rekordů je s rozlohou 70 tisíc metrů čtverečních dokonce vůbec největším souvislým hradním komplexem. Na Pražském hradě najdete všechny architektonické styly minulého tisíciletí.

Zámek Hluboká

Perla jižních Čech. Současná podoba zámeckého areálu vznikla díky cestám knížete Jana Adolfa II. Schwarzenberga do Velké Británie. Tamní architektura ho inspirovala natolik, že se rozhodl přenést ji na Hlubokou. Stejně jako Pražský hrad má otevřeno celoročně. Turisté si mohou vybrat ze čtyř prohlídkových okruhů. Výlet na Hlubokou mohou spojit s návštěvou nedaleké ZOO Ohrada.

Špilberk

Hrad, na který jsou pyšní hlavně v Brně, jehož je více než 700 let hlavní dominantou. Ve 13. století ho nechal postavit král Přemysl Otakar II. Ve 14. století sloužil jako sídlo moravských vojenských velitelů. Jednou z nejnavštěvovanějších atrakcí jsou zde místní kasematy. Ty vzniky jako součást přestavby hradu na barokní pevnost v roce 1742. Císař Josef II. z nich později udělal vězení pro nejtěžší a nejnebezpečnější zločince.

Bezděz

Dovolená u Máchova jezera se bez výletu na Bezděz snad ani neobejde. Dostupný je z Doks po červené tzv. Máchově cestě. Výstup na Velkou věž měřící 34 metrů nabídne nádherný panoramatický výhled do kraje. Jako jeden z mála hradů zůstal do dnešních dob v původní podobě. I díky své poloze ho nikdy nikdo nedobyl. Dokonce i husitští válečníci, kteří ovládli blízké město Bělá, se o zisk Bezdězu raději ani nepokusili.

Karlštejn

Jihozápadně od Prahy leží další z ikonických českých hradů. V roce 1348 ho nechal postavit otec vlasti Karel IV. jako místo pro uložení královských pokladů. Sám dohlížel i na výzdobu interiérů. Dnešní podoba hradu vznikla v 19. století. Kromě architektury tu návštěvníci najdou také repliku svatováclavské koruny.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek