Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Francouz týdny seděl v galerii na vejcích. Teď se mu vylíhlo první kuře

Francouz týdny seděl v galerii na vejcích. Teď se mu vylíhlo první kuře

Francouzský umělec Abraham Poincheval přitahuje pozornost šílenými nápady. Ten poslední je ale velký experiment i na jeho poměry. Když před týdny oznámil, že vysedí přímo v galerii před zraky lidí kuřata, mnozí si mysleli své. Teď se ale slib změnil v realitu. 

Čtyřiačtyřicetiletý umělec známý neobvyklými projekty, který v minulosti strávil třeba dva týdny ve vycpaném medvědovi a před časem se nechal zavřít do přesně vytesané díry ve dvanáctitunovém vápencovém bloku, začal na vejcích sedět 29. března.

Francouzův počin mohli sledovat návštěvníci pařížské galerie moderního umění, Poincheval byl totiž po celou dobu zavřený v inkubátoru z plexiskla. Zůstane v něm dokud se kuřata nevylíhnout ze všech deseti vajec.

Vejce byla po celou dobu umístěna v nádobě pod umělcovou židlí. Vyšší tělesnou teplotu potřebnou k vylíhnutí vajec mu zajistila speciální deka. Jedl rovněž jídla, která mu zvyšovala tělesnou teplotu, například zázvor. Vejce opouštěl jen na třicet minut denně. Tento čas využíval k jídlu. V inkubátoru se po celou dobu akce teplota pohybovala kolem 37 stupňů Celsia.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek