Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Francouzská zpěvačka France Gallová známá svým hitem Ella, elle l’a zemřela. Bylo jí 70 let

Francouzská zpěvačka France Gallová známá svým hitem Ella, elle l’a zemřela. Bylo jí 70 let

Ella, elle l’a… Ella, elle l’a. Refrén obrovského hitu osiřel. Francouzská zpěvačka France Gall, která zažila největší slávu v šedesátých letech, zemřela ve věku sedmdesáti let. Poslední měsíc života strávila v nemocnici blízko Paříže. Tady také podlehla rakovině, se kterou se už nějaký čas potýkala.

France Gall se po celém světě proslavila našlápnutým songem Ella, elle l’a z roku 1987. Píseň napsal Michel Berger jako poctu jazzové ikoně Elle Fitzgeraldové. Dvacet let od vydání píseň oprášila a připomněla zpěvačka Kate Ryanová.

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>

France Gall pocházela z hudebnické rodiny, její otec psal texty k písním šansoniéra Charlese Aznavoura. První hit nazpívala v šestnácti letech a v roce 1965 vyhrála pěveckou soutěž Eurovize, v níž však reprezentovala Lucembursko. Světoznámou se stala až její píseň Ella, elle l’a.

V soukromém životě zažila Gallová několik těžkých ran. V roce 1992 zemřel ve věku 44 let na infarkt její manžel, rovněž hudebník Michel Berger. O pět let později podlehla cystické fibróze její dcera Pauline.

V posledních letech se Gallová potýkala s množstvím zdravotních problémů.

 

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek