Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

GALERIE: 68 fotografií, které vás provedou kariérou Jaromíra Jágra. Po čtyřicítce má v NHL nejvíc bodů

GALERIE: 68 fotografií, které vás provedou kariérou  Jaromíra Jágra. Po čtyřicítce má v NHL nejvíc bodů

Útočník Jaromír Jágr nasbíral po dosažení 40 let nejvíce bodů v historii NHL. Český hokejista překonal rekord Gordieho Howea dvěma asistencemi na ledě New Yorku Rangers, kterými přispěl k výhře Floridy 4:3 po samostatných nájezdech, a stal se první hvězdou pátečního zápasu. Jágr si po čtyřicátinách připsal v soutěži 269 bodů za 104 gólů a 165 přihrávek.

„Je to obrovská čest, o tom není pochyb," prohlásil Jágr, který 15. února oslavil 45 let. "Ne náhodou mu říkali Mr. Hockey, proto je pro mě velkou poctou, že jsem ho překonal," doplnil český útočník, který legendárního hokejistu přeskočil minulou sezonu i v klasickém historickém pořadí soutěže.

„A hodlám ho porazit i v bodech po padesátce," podotkl. Howe ukončil kariéru v NHL v 52 letech a ve své poslední sezoně nasbíral 41 bodů.

Nejznámější český útočník, který v současnosti hraje za tým Florida Panthers dříve působil hned v sedmi zámořských klubech a jednom kontinentálním, hokejově ale vyrostl na kladenském stadionu. S českou reprezentací vyhrál jeden olympijský turnaj a dvě mistrovství světa. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek