Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

GALERIE: Dianin příběh módy. Připomeňte si nejslavnější šaty princezny z Walesu

GALERIE: Dianin příběh módy. Připomeňte si nejslavnější šaty princezny z Walesu

V Kensingtonském pálaci v Londýně dnes začíná výstava 25 šatů. které nosila princezna Diana. Návštěvníci si je budou moct prohlédnout po celý zbytek roku, kdy si Británie připomíná dvacáté výročí jejího tragického úmrtí.

„Naše výstava se věnuje příběhu mladé ženy, která se musela rychle naučit pravidla královského a diplomatického odívání a která vystavila na výsluní britský oděvní průmysl a návrháře,“ prohlásila kurátorka Eleri Lynnová.

Výstava, která má název Diana: Její příběh módy, ukazuje šaty, které princezna nosila při setkáních s diplomaty nebo na večírcích. Nechybí zde například inkoustově modrá róba, ve které princezna z Walesu v roce 1985 v Bílém domě tancovala s hercem Johnem Travoltou, či šaty označované jako elvisovské, neboť mají vysoký límec a jsou posázené perlami.

Sbírka podle agentury Reuters ukazuje, že Diana dobře věděla, jak využívat módu jako diplomatický nástroj. Dokazují to šaty se sokolem, saúdskoarabským národním ptákem. Ty si Diana oblékla na oficiální návštěvě tohoto muslimského království.

Diana, která zahynula při automobilové nehodě 31. srpna 1997, byla do roku 1996 vdaná za britského korunního prince Charlese. Jejich děti princové William a Harry se letos v létě v Kensingtonském paláci chystají odhalit její sochu.

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek