Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

GALERIE: Po stopách sicilského Kmotra z Corleone. Podívejte se na místa, kde se natáčela slavná trilogie

GALERIE: Po stopách sicilského Kmotra z Corleone. Podívejte se na místa, kde se natáčela slavná trilogie

Trend moderní doby táhne stále více obyvatel z malých vesnic za pohodlnějším životem do velkoměst. Historické obce se tak začaly před časem pozvolna vylidňovat, ale ne na dlouho. Kouzlo romantických zákoutí italských městeček totiž objevili turisté a jejich nadšení nezná mezí. Pokud stále nemáte jasno, kam v létě vyrazit na dovolenou, nechte se inspirovat v naší fotogalerii.

Právě zájem turistů tak zachraňuje malebná zákoutí vesniček a městeček na Apeninském poloostrově, Sardinii a Sicílii před upadnutím v zapomnění. Odkud před časem pozvolna vyprchával život, tam se nyní vrací a prostupuje uzoučké uličky mezi pestrobarevnými fasádami historických domů. 

Trochu stranou pozornosti dosud stála především střední Sicíle, kde se odehrává část filmové trilogie Kmotr. Podívejte se do fotogalerie městeček Savoca a Corleone, která určitě za návštěvu stojí.

Italské obce se sdružily v asociaci I Borghi più Belli d’Italia a společnými silami se jim podařilo k sobě přitáhnout pozornost. Kdysi opuštěné domy tak poskytují nocleh návštěvníkům, na náměstích zvou kavárny k posezení, průzračné moře láká ke koupání a strmé vrcholky hor k náročnému výšlapu.

Zapomeňte na přeplněné ulice slavných turistických destinací, jako jsou Pisa, Florencie nebo Benátky a nechte se okouzlit pomalu ubíhajícím časem v klidných zákoutích italského venkova. Se sklenkou skvělého místního vína, hrnkem silného espressa nebo kornoutem vyhlášené zmrzliny v ruce nebudete dozajista litovat.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek