Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

GALERIE: Polonahý premiér v ringu. Kanadský recept, jak vzbudit v ženách zájem o politiku

GALERIE: Polonahý premiér v ringu. Kanadský recept, jak vzbudit v ženách zájem o politiku

Média vyhlašují ankety a pomyslné soutěže krásy mezi političkami běžně. U mužů se to opravdu nestává a ani nebývají hodnoceni z hlediska atraktivity nebo vzhledu. Až na jednoho. Pětačtyřicetiletý Justin Trudeau šéfuje kanadské vládě od listopadu 2015. Spíš než jeho obří obchod se Saúdskou Arábií, které za 15 miliard dolarů prodal obrněná vozidla, zaujal pozornost zahraničních médií fotkami z mládí. Prý tak přilákal ženy k politice.

Nebývá zvykem, aby byl předseda vlády idolem žen. Kanadský liberál je ale už nějaký čas uznáván jako jeden z nejpůvabnějších světových státníků. Na veřejnost navíc vyšly fotografie z doby, kdy byl ještě mladíkem. Na některých je dokonce nahoře bez.

 

Zatímco u jiných jeho politických kolegů na celém světě by se jen těžko strhly po částečně obnažených fotkách internetové vyhledavače, Kanaďan jimi plní média. „Vypadá to, že Trudeau byl lamačem srdcí ještě předtím, než nastoupil do úřadu,“ komentuje fotky z jeho mládí časopis TIME. „Mladý Trudeau je prostě lumbersexuál snů,“ dodává webový portál amerického týdeníku. „Mluvíme o buchtách na břiše, hlubokém a doutnajícím pohledu, dlouhých vlajících vlasech, které jste vždy snili promnout mezi prsty,“ rozplývá se nad ministerským předsedou server Glamour.com.

Letitý politik Justin Trudeau nemá za sebou jen kariéru ve sněmovně a vládě. Do hvězdy stříbrného plátna má sice daleko, ale v roce 2005 si zahrál ve dvoudílné minisérii televize CBC Velká válka postavu právníka a vojáka Talbota Mercera Papineaua, který zahynul v bitvě u Yper v roce 1917.

 

V Česku už bulvár pár snímků politiků také zveřejnil, emoce v davu žen ale výrazně nevyvolaly. Expremiéra Jiřího Paroubka přistihl paparazzi na koupališti na Slovensku v červených slipových plavkách nebo na chalupě ve Vraném, rovněž stejně oděného. Jeho nástupce v čele vlády Mirka Topolánka (ODS) stály nahé fotky z Toskánska málem vládu. Zveřejnil je tehdy španělský tisk. Ani Petr Nečas (ODS), který si své soukromí pevně střežil, se objektivu krajana na dovolené nevyhnul. Ale ani on přistižen při opalování nahoře bez velkou vlnu vášně nevzbudil.