Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

GALERIE: Real Madrid slaví 115 let. Připomeňte si jeho příběh na historických fotografiích

GALERIE: Real Madrid slaví 115 let. Připomeňte si jeho příběh na historických fotografiích

Patří k celosvětově nejznámějším značkám. Fandí mu lidé ve Španělsku, Číně nebo Spojených státech. Ve stejných zemích ale najdete i ty, kteří ho nesnáší. Řeč je o Realu Madrid. Španělský fotbalový velkoklub zítra oslaví 115 let. Připomeňte si jeho slavnou historii na unikátních fotografiích.

Real Madrid vznikl 6. března po rozpadu několika madridských celků v roce 1902 jako Madrid FC. Název změnil po zisku několika titulů a 18 letech existence, když mu tehdejší král Alfonso XIII. udělil přídomek Real neboli královský.

V roce 1932 získal Real titul hned v premiérovém ročníku španělské fotbalové ligy. Po skončení španělské občanské války však přišel úpadek, z něhož se klub vzpamatoval až v 50. letech. To hvězdný tým v čele s Alfrédem di Stéfanem triumfoval v prvních pěti ročnících Poháru mistrů (předchůdci dnešní Ligy mistrů).

Na hvězdách stavil Real i v pozdějších letech. Památná je hlavně éra tzv. Galácticos ze začátku tohoto tisíciletí. V týmu v tu dobu hráli třeba Portugalec Luís Figo, Francouz Zinédine Zidane, Brazilec Ronaldo či Angličan David Beckham. Také nyní se královský klub pyšní několika hvězdami. Tou nejzářivější je Portugalec Cristiano Ronaldo.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek