Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

GALERIE: Ronaldo má vlastní bustu. Směje se jí celý internet, sochař samouk ji ale brání

GALERIE: Ronaldo má vlastní bustu. Směje se jí celý internet, sochař samouk ji ale brání

Pocta, nebo spíš trest? Fotbalista Cristano Ronaldo má letiště, které nese jeho jméno. Nachází se na jeho rodné Madeiře a při slavnostním ceremoniálu byla dokonce odhalena fotbalistova busta. A právě ta budí rozpaky a stala se už terčem vtípků.

Sochař Emanuel Santos hájí svůj výtvor tím, že se řídil zadáním hvězdného útočníka Realu Madrid, a tvrdí, že sám Ronaldo byl s výsledkem spokojený.„Cristiano byl jedním z posledních lidí, co na letiště dorazili, ale mluvil jsem s ním ve VIP prostorech. Zeptal jsem se, co si o soše myslí, a on odpověděl, že se mu líbí,“ řekl Santos novinářům.

Dvaatřicetiletý kapitán portugalské reprezentace má na bronzové bustě rozšklebený výraz s vyceněnými zuby a vypoulené oči nepřirozeně blízko u sebe. Podle Santose si ale Ronaldo netypické vyobrazení sám přál. „Je nemožné uspokojit Řeky i Trojany, ani Ježíš Kristus se nezavděčil všem. Jde o individuální vkus. Vždycky je možnost udělat něco jinak a já byl na tohle všechno připravený,“ doplnil sochař samouk, který se živil jako uklízeč na letišti.

Na tvorbě sochy, která vznikala 15 dní, prý s Ronaldem spolupracoval. „Požádal mě, abych mu přidal nějaké vrásky, které má smějící se tvář. Protože ho ale tyhle vrásky dělají starším, tak jsem je měl trochu vyhladit, aby vypadal jemnější a žoviálnější," vysvětlil sochař.

Internetoví trollové si ale z osobité busty začali ihned utahovat. Někteří například tvrdí, že socha se výrazem spíš podobá bývalému irskému fotbalistovi Niallu Quinnovi a že sochař si zřejmě při vyhledávání podkladů spletl jména. Jiní přirovnávají sochu k Darth Vaderovi nebo šílenému Jacku Nicholsonovi ve filmu Osvícení.

Ronaldo se narodil na Madeiře v roce 1985 a pro místní představuje příklad někoho, kdo se ze skromných poměrů probojoval na světovou špičku. Kromě letiště se svým jménem má na ostrově dokonce vlastní muzeum.