Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

GALERIE: Udílení filmových cen Oscar se blíží. Podívejte se, jaké snímky soutěží o zlatou sošku

GALERIE: Udílení filmových cen Oscar se blíží. Podívejte se, jaké snímky soutěží o zlatou sošku

Už za několik hodin se filmoví fanoušci na celém světě dozvědí, kdo letos obdrží prestižní ocenění americké filmové akademie Oscar. Největším favoritem na vítězství je se čtrnácti nominacemi romantický muzikál La La Land. Uspět by ale mohly i další snímky. Podívejte se na záběry ze všech nominovaných filmů.

Muzikál La La Land by mohl celkem získat až třináct zlatých sošek. Pokud by se mu to podařilo, stal by se nejúspěšnějším snímkem co do počtu získaných Oskarů. Dosavadní rekord drží s jedenácti cenami filmy Ben Hur, Titanic a Pán prstenů: Návrat krále.

V kategorii nejlepší film by ale akademici mohli podle některých pozorovatelů dát vzhledem k aktuální napjaté politické situaci přednost snímku Moonlight, který pojednává o dospívání homosexuálního černošského chlapce ve Spojených státech.

V kategorii nejlepší film bude o ceny usilovat celkem devět filmů. Válečný film Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny pojednává o mladém muži, který chce pomoci vlasti ve druhé světové válce, ale je přesvědčeným pacifistou. Do první válečné linie se postaví jako zdravotník a zachrání několik desítek mužů.

V dramatu Manchester by the Sea (Místo u moře) se musí Joe po smrti svého bratra postarat o jeho šestnáctiletého syna. Životopisný film Hidden Figures (Skrytá čísla) seznamuje se třemi afroamerickými ženami, které to dotáhnou do vysokých pozic v NASA. Do afroamerické komunity zamířil i film Fences, v němž si Denzel Washington zahrál muže, který zahořkl kvůli promarněné příležitosti.

Ve filmu Lion se dospělý muž vydává do Indie najít své biologické rodiče. Hell or High Water (Za každou cenu) zavede diváky do západního Texasu, kde se dva bratři chystají vyloupit síť poboček banky, která jim chce zabavit rodinné pozemky. Moonlight je příběh o dospívání černošského chlapce, který hledá sebe sama v drsných okrajových čtvrtích Miami. A ve filmu Arrival (Příchozí) tým odborníků zjišťuje, jaké mají mimozemšťani úmysly s lidstvem. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek