Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Gigantický trapas na Oscarech už má viníka. Zaměnil obálky s vítězi

Gigantický trapas na Oscarech už má viníka. Zaměnil obálky s vítězi

Trapas v přímém přenosu, to je asi nejsilnější dojem z nedělního udílení Oscarů. Herec Warren Beatty s herečkou Faye Dunawayovou právě vyhlašovali nejočekávanější kategorii večera, nejlepší film, když se stal největší možný omyl. Oznámili, že cenu bere La La Land. Tvůrci filmu už nastoupili na jeviště, třímali v rukou oscarové sošky a děkovali na mikrofon svým rodinám, když vyšla najevo těžko uvěřitelná chyba. Kategorii totiž vyhrál snímek Moonlight, což organizátoři vzápětí oznámili. Nastalo trapné přebírání sošek z rukou domnělých a nyní zklamaných vítězů a podobně trapný odchod ze scény. Kdo ale za tento nevídaný trapas v historii Oscarů mohl? Vypadá to, že Warren Beatty je v tom nevinně.

Vysvětlení je zřejmě zcela prosté: na vině byla nepozornost. Za předávání obálek s vítězi do rukou těch, kdo je vyhlašují, odpovídal v zákulisí Brian Cullinan z firmy PricewaterhouseCoopers. Právě ten podle The Huffington Post vydal Beattymu špatnou obálku. Herec, který ocenění vyhlašoval, tedy zřejmě trapas nezpůsobil, ačkoli to tak v přímém přenosu mohlo vypadat.

Za omylem Cullinana stála zřejmě nepozornost při publikování na sociálních sítích. Cullinan totiž na svůj twitter umístil ve 21:05 fotografii Emmy Stoneová ze zákulisí, která si chvíli předtím převzala cenu za nejlepší herečku. Právě v okamžiku, kdy si herečku fotil, zřejmě ale i předával obálku Beattymu, který o tři minuty později na jevišti s Dunawayovou vyhlašoval vítězný film.

Podle posledních informací to skutečně vypadá, že Cullinan předal herci špatnou obálku, ve které byly výsledky kategorie Nejlepší herečka. Beatty byl tedy pravděpodobně trochu zmatený, když viděl v obálce jméno herečky místo filmu. Vyvodil si ale, že cenu zřejmě získává film, ve kterém herečka účinkovala, tedy La La Land.

Zajímavé je, že sám Cullinan před nějakou dobou napsal blog o tom, jak to v zákulisí Oscarů chodí, ve kterém popisoval, že pořadatelé musí být stále ve střehu a nemají čas si ani sednout nebo odskočit na toaletu. Dotyčnou fotku z twitteru smazal. Firma PricewaterhouseCoopers se už za Oscarový omyl veřejně omluvila a nyní prý ze situace vyvodí další kroky.

Americký prezident Donald Trump mezitím oscarový trapas připsal podle něj přílišné politizaci večera. „Myslím, že se tolik zaměřovali na politiku, že nezvládli organizaci,“ potvrdil Trump webu Breitbart. Večer podle něj ztratil jiskru a nesl se hlavně v duchu pomlouvání prezidenta.