Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Harry Potter trhá rekordy. Fantastická zvířata vidělo za víkend 200 000 Čechů

Harry Potter trhá rekordy. Fantastická zvířata vidělo za víkend 200 000 Čechů

Nejnavštěvovanějším filmem uplynulého víkendu byl dobrodružný snímek Fantastická zvířata a kde je najít. Odehrává se ve světě Harryho Pottera.

Místo školy čar a kouzel v Bradavicích je ale příběh zasazený do New Yorku 20. let minulého století a vypráví o osudech nových kouzelníků a nadpřirozených bytostí. O víkendu na něj do kin přišlo 203.000 diváků, kteří za vstupenky zaplatili 30,5 milionu korun. Vyplývá to z dnes zveřejněných údajů Unie filmových distributorů.

Trailer filmu


Na druhém místě se drží americký animovaný film Trollové, na třetí místo klesla americká sci-fi Příchozí, která vévodila žebříčku minulý týden. Film o skřítcích, kteří nejvíce ze všeho milují hudbu, tanec a zpěv, o víkendu vidělo přes 38.000 lidí a vydělal pět milionů korun. Snímek Příchozí přilákal do kin 27.000 diváků, kteří nechali v pokladnách 3,9 milionu korun.

Na čtvrté místo z předchozího pátého si polepšil animovaný film režisérky a výtvarnice Galiny Miklínové Lichožrouti, který se promítá pátým týdnem a za tu dobu vydělal 31,3 milionu korun. Pátá se umístila česká komedie Bezva ženská na krku. Snímek o Elišce, která chce začít nový život jako učitelka ve středočeské vesnici, za šest týdnů utržil na vstupenkách 43,6 milionu korun.

Z českých filmů skončily v první dvacítce ještě romantický příběh Pohádky pro Emu režiséra Rudolfa Havlíka a česko-polská novinka, dokumentární film Bratříček Karel, který vedle životních osudů legendárního písničkáře Karla Kryla zaznamenává dopad jeho tvorby v Polsku. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek