Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Herce Třísku se pokusili zachránit polští turisté, obsluha lodi jim ve skoku za ním nejdřív bránila

Herce Třísku se pokusili zachránit polští turisté, obsluha lodi jim ve skoku za ním nejdřív bránila

Dva muži, kteří se jako jediní vrhli do Vltavy, aby se pokusili o záchranu Jana Třísky, neměli tušení o koho se jedná. Udělali vše proto, aby mu pomohli, Tříska ale o den později zemřel. To, že jde o slavného herce, se polští turisté dozvěděli až zpětně.

Měl to víkend plný zábavy – procházky po Praze, prohlídky památek a vyjížďka po Vltavě. Tak nějak si představovali dva Poláci návštěvu českého hlavního města. Idylický výlet jim ale narušil zážitek, který rozhodně nečekali.

Zrovna když pluli kolem jedné z neznámějších českých památek, zaslechly výkřiky lidí, kteří se na mostě shlukli. „Všimli jsme si, že všichni koukají na něco na hladině. Vypadalo to jako taška. Teprve po chvíli jsme si uvědomili, že je to člověk,“ říká podle polského serveru Katowice Wyborcza Jaroslaw Ruda.

Kolem bezvládného těla projela loď, aniž by zastavila. Někteří cestující si celou situaci jen vyfotili. Když si Jaroslaw uvědomil, co se stalo, okamžitě si sundal brýle, vyndal si telefon z kapsy, začal se svlékat a chtěl skočit do vody. V tom mu ale chtěla zabránit obsluha lodi s tím, že za skok do vody mu hrozí vysoká pokuta.

Muž, který dříve pracoval jako plavčík, byl ale rozhodnutý tonoucímu se muži pomoci. „Kapitán pokrčil rameny. Víc nebylo potřeba, bral jsem to jako souhlas,“ říká Ruda. Když skákal do vody, přidal se k němu i jeho kolega Jaroslaw Jasista, který byl dříve dobrovolným záchranářem a nyní se podílí na výcviku horníků. Oba se pak snažili muže, o kterém ještě netušili, že je známým hercem, vytáhnout co nejrychleji z vody na loď.

„Ten muž nedýchal, ani neměl pulz.“ Muži okamžitě začali s masáží srdce a umělým dýcháním. Po několika minutách začal projevovat známky života. Když loď dorazila do přístavu, převzali péči nad mužem záchranné složky. „Ten muž začal s lékaři komunikovat. Dokonce mírně zvedl pravou ruku,“ citoval turisty polský server. To, že se pokusili o záchranu známého herce Jana Třísky, se ale oba muži dozvěděli až na cestě domů. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek