Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Herecká legenda zvažuje, že zažaluje ČT kvůli seriálu Bohéma. Co jí vadí?

Herecká legenda zvažuje, že zažaluje ČT kvůli seriálu Bohéma. Co jí vadí?

Rodinu českého herce Zdeňka Štěpánka rozhořčil poslední díl seriálu České televize Bohéma, který zachycuje zákulisí barrandovských filmových ateliérů v jednom z nejtěžších období českých dějin. „Je to dehonestace otce i matky,“ řekla dnes pro idnes.cz dcera legendárního herce a česká herečka Jana Štěpánková. V krajním případě nevylučuje ani žalobu. 

„Když tam přijde moje máma a řekne, že odmítá hrát Partu brusiče Karhana v Národním divadle a že odchází, to je velký omyl. Tak to nebylo. Mámu vyhodili, protože řekla, že Vítězný únor byl puč. Ona letěla,“ uvedla důvod svého rozhořčení Štěpánková s tím, že ji při realizaci seriálu nikdo z tvůrců Bohémy nekontaktoval.

Herečce se nelíbí ani to, jak autoři seriálu vyobrazili způsob jednání mezi jejími rodiči. „Představa, že by moje matka s otcem měli takový dialog, je pro mě něco absurdního. Nevím, kdo si to vymyslel, a není to pravda,“ řekla.

Podle jejích slov však herec Michal Dlouhý, který jejího tátu hraje, žádnou vinu nenese. Chybu vidí ve scénáři a zadání režiséra Roberta Sedláčka.

Seriál České televize se potýká se silnou kritikou už od prvního dílu, kdy se kvůli překrucování skutečností do tvůrců seriálu obul šéfredaktor časopisu Respekt a vnuk Štěpánka Erik Tabery.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek