Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

HIV pozitivní Ital měl až šest vztahů najednou, za 10 let nakazil víc než třicet žen. Teď ho potrestal soud

HIV pozitivní Ital měl až šest vztahů najednou, za 10 let nakazil víc než třicet žen. Teď ho potrestal soud

Soud v Římě v pátek odsoudil 33letého Itala ke 24 rokům za mřížemi za to, že během méně než deseti let nakazil virem HIV více než 30 žen. Valentino Talluto měl s ženami nechráněný pohlavní styk, přestože věděl, že je HIV pozitivní, a podle soudu většině z nich způsobil "závažnou újmu", napsaly italské zpravodajské servery. Porota se o výši trestu radila 11 hodin.

Obžaloba pro Talluta požadovala doživotní trest, protože muž prý nad svými činy nikdy neprojevil lítost. Obhájci se naopak snažili jeho odpovědnost zlehčit a jeho chování připisovali jistému druhu "povrchnosti". Verdikt si přišly vyslechnout i mnohé oběti mladého účetního, který je podle agentury Reuters sváděl na sociálních sítích. V jistých obdobích udržoval až šest vztahů najednou, napsala agentura AFP.

Talluto byl zatčen v listopadu 2015 po desetiměsíčním vyšetřování vedeném státním zastupitelstvem na popud mladé ženy, která se s Tallutem seznámila na internetu. Po zveřejnění závěrů se začaly ozývat další oběti. Tři ženy, které Talluto potenciálně smrtícím virem nakazil, nemoc přenesly na své další partnery a web deníku Corriere della Sera uvádí, že v důsledku Tallutových činů se virem HIV nakazilo 57 osob, včetně osmiměsíčního dítěte jedné z žen.

Ani po pátečním rozsudku nejsou důvody chování Talluta, který vyrůstal bez rodičů, příliš jasné. Virem HIV se nakazil v roce 2006. U soudu řekl, že jej mrzí, co se stalo. Prý si neuvědomoval důsledky svých činů. Obžaloba proti němu vznesla obvinění z rozpoutání "epidemie", to však porota neuznala.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek