Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Hollywood opět válčí s Trumpem. Předávání hereckých cen se zvrhlo v masívní protestní akci celebrit

Hollywood opět válčí s Trumpem. Předávání hereckých cen se zvrhlo v masívní protestní akci celebrit

V Los Angeles se v neděli předávaly tradiční ceny SAG, jež uděluje Sdružení filmových a televizních herců. I když soška nahého muže držícího masku komedie a tragédie nepatří mezi úplně nejsledovanější filmové ceny, třiadvacátý ročník udílení této trofeje se přesto zapíše do historie. Slavnostní ceremoniál se odehrával totiž dva dny poté, co Donald Trump podepsal exekutivní příkaz o nepřijímání uprchlíků, a většina „děkovných“ řečí se tak změnila v protest proti americkému prezidentovi.

Zatímco na předávání Zlatých glóbů se do Trumpa opřela jenom Meryl Streepová, během večera SAG protestovalo hned několik celebrit. Nejhlasitěji se ozval celý herecký ansámbl seriálu Stranger Things v čele s Winonou Ryderovou a Davidem Harbourem. Ten uvedl, že on i všichni jeho kolegové protestují proti týrání, které Trump svým podpisem způsobil, a stojí na straně uprchlíků.

Herec Simon Helberg, známý ze seriálu Teorie velkého třesku, protestoval už na červeném koberci. Spolu s manželkou vystoupil proti zákazu vstupu muslimským uprchlíkům. Velký potlesk vyvolala už svou přítomností Meryl Streepová, jež protestovala už během Zlatých glóbů, a její herecký kolega John Lithgow jí přímo z pódia vzkázal, že ve své řeči vystihla to, co si on sám o Trumpovi myslí.

CELÝ ČLÁNEK SI PŘEČTETE NA REFLEX.CZ

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek