Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Honí zločince a sbírá Hello Kitty. Největší sbírka věcí s oblíbenou kočičkou patří japonskému policistovi

Honí zločince a sbírá Hello Kitty. Největší sbírka věcí s oblíbenou kočičkou patří japonskému policistovi

Největší sbírku předmětů s motivem japonské komiksové postavičky Hello Kitty nevlastní žádná holčička, odrostlejší fanynka této oblíbené kočičky, ale policista ve výslužbě. Sedmašedesátiletý Masao Gundži má toto prvenství potvrzené v Guinnessově knize rekordů od listopadu loňského roku. „Kitty je láska mého života,“ svěřil se v těchto dnech agentuře AFP.

Muž, který celý pracovní život strávil honbou za zločinci, se zároveň věnoval na kriminalistu poměrně nezvyklému koníčku. Ve svém domě na předměstí Tokia stihl nashromáždit více než 5000 nejrůznějších artefaktů, které mají dohromady odhadovanou hodnotu 30 milionů jenů (šest milionů korun). Sbírkou se už dávno nekochá jenom sám – domácnost přeměnil v muzeum hojně navštěvované turisty.

Poprvé se roztomilá kočička s věčnou mašličkou na hlavičce, symbol japonské popkultury kawai, objevila v Japonsku v roce 1974. Hello Kitty společnosti Sanrio poprvé ozdobila skromnou peněženku, pak se rozšířila na vše, co je jen trochu myslitelné: její hlavička se objevuje po celém světě na 50 000 různých druzích výrobků, počínaje obyčejnou gumou a konče palubou letadla, přes elektroniku, pera a dokonce obojky pro psy.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek