Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

„Hrála jsem mrtvou, abych přežila.“ Dagmar 9 let týral manžel, teď žije sama

„Hrála jsem mrtvou, abych přežila.“ Dagmar 9 let týral manžel, teď žije sama

Roky vedle sebe snášela muže, který ji škrtil, mlátil a jinak fyzicky nebo psychicky týral. „Měla jsem přeražený nos, otoky na očích, modřiny a monokly na očích se mi ani nestačily hojit,“ vzpomíná Dagmar, která manžela dokázala opustit až po 9 letech. Není zdaleka jediná, v Česku se s domácím násilím setkává pětina až třetina žen. Jenže o této problematice se příliš nemluví a lidé mají tendenci ji přehlížet.  

„Vdala jsem se po roční známosti, celý ten rok byl naprosto bezproblémový a nebyly tam žádné varovné signály. Ale vzápětí po sňatku se začaly rozplétat všechny hrůzy. Pojal to tak, že jsem jeho majetek, patřím mu a budu se chovat, jak si představuje,“ vzpomíná v rozhovoru pro Blesk.cz Dagmar. Její manžel byl tyran, který využíval sebemenší záminky k tomu, aby ji mohl psychicky a fyzicky napadat.

Otoky, přeražený nos, bezvědomí
Později už ani záminky nepotřeboval, Dagmar bil i škrtil do bezvědomí. „Měla jsem hematomy po celém krku a hrudníku. Někdy jsem se zachránila jen tím, že jsem hrála, že už nedýchám a nežiju. A přestože si myslel, že jsem mrtvá, klidně odešel,“ řekla Dagmar, která manželovo násilí snášela devět let. Potom sebrala poslední sílu, rozvedla se a manžel byl za násilí odsouzen.

Na začátku si nedokázala připustit, že je něco špatně. „Nebyla jsem schopna si připustit ten dramatický omyl, že bych si vybrala někoho takového. Ze začátku se snažil omluvit a nosil kytky a člověk raději uvěří tomu, že jde o nějaký zkrat nebo že je to omyl. Ale postupně jsem si uvědomila, že to jiné nebude,“ vzpomíná Dagmar.

Záznam rozhovoru s Dagmar a více o jejím příběhu najdete na webu Blesk.cz.  
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek