Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Hrdinka z dokumentu Třeštíkové je na dně. Katka prodává své tělo za heroin

Hrdinka z dokumentu Třeštíkové je na dně. Katka prodává své tělo za heroin

Dlouhých čtrnáct let mapovala režisérka Helena Třeštíková (68) osud Katky (40) závislé na drogách. Začala v roce 1996, když Katce bylo 19 let a se svým časosběrným dokumentem sklidila v roce 2010 nevídaný úspěch. Happy endu se bohužel ani režisérka, ani diváci nedočkali. Jak Katka nakonec dopadla?

Katka začala s drogami během dospívání. Chtěla se prý lišit a tehdy o drogách nebylo tolik informací. V 19 letech skončila v terapeutické komunitě Sananim v Němčicích, kde její příběh začala sledovat i režisérka Helena Třeštíková. Katka sice věřila, že se z toho dostane a jednou bude mít normální život, rok od roku ale chátrala a nakonec se z bludného kruhu drog, prostituce a krádeží nedostala.

Nepřinutilo ji dokonce ani těhotenství, ze kterého vzešla holčička Terezka. Katka slibovala, že se pro ni vzdá drog, ale nezvládla. Holčičce bylo letos devět let a z její matky je troska. Potvrzuje to i bývalý bezdomovec a prostitut Karim (Karel Lampa), který nyní provádí zájemce odvrácenou stranou Prahy a s Katkou dokonce jeden čas pobýval ve squatu.

„Ta se teď prodává výhradně za drogy. Pořád, i když vypadá na sedmdesát. Dealerovi je to jedno. Katka se ze své závislosti dostat nechce a už ani nemůže, protože kdyby přestala brát heroin, tak umře. Denně bere 2,5 gramu heroinu třikrát denně,“ popsal pro server Refresher.cz.

Více na webu Blesku.

INFO.CZ spouští novou rubriku, která nabízí aktuální zpravodajství o Evropské unii. Reportáže, analýzy a komentáře naleznete zde>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek