Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Hvězdné války v ulicích Los Angeles. George Lucas tam staví muzeum slavné ságy

Hvězdné války v ulicích Los Angeles. George Lucas tam staví muzeum slavné ságy

Pro fanoušky Hvězdných válek přichází zpráva, kvůli které začnou šetřit na letenku do Kalifornie. Tvůrce kultovní ságy Star Wars George Lucas a jeho tým se tam totiž chystají otevřít muzeum Hvězdných válek.

Bitvu o místo, kde bude vystaveno Lucasovo životní dílo, svedly San Francisco a Los Angeles. První z dvojice měst nabízelo lokaci na umělém ostrově Treasure Island. Nakonec se tým rozhodl pro Los Angeles, informoval server NBC Los Angeles

Ve „městě andělů“ se zjeví fiktivní vesmírná loď, ve které bude k vidění 40 tisíc obrazů, ilustrací a filmových předmětů pocházejících z Lucasových soukromých sbírek. K vidění bude i i původní maska ikonického padoucha Dartha Vadera.

Lucas měl tento plán v hlavě už přes deset let a hodlá ho financovat z vlastních zdrojů. Bude ho stát miliardu dolarů (v přepočtu kolem 25 miliard korun) a jmenovat se bude Lucasovo muzeum vypravěčství.

„Velmi si vážíme nesmírně pozitivní podpory, jakou nám poskytly jak San Francisko tak i Los Angeles během našeho rozhodování,“ řekli tvůrci.

Lucas má vazby na Los Angeles, kde absolvoval vysokou školu, která stojí přesně naproti budoucímu muzeu. V San Francisku zase prožil téměř celý svůj život. Muzeum by mohlo otevřít 4. května 2020. Tedy v den, kdy fanoušci slaví den Hvězdných válek.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek