Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Indická knížka pro děti radí, jak zabíjet koťata. Školy publikaci stáhly

Indická knížka pro děti radí, jak zabíjet koťata. Školy publikaci stáhly

„Vezměte dvě koťata. Jedno vložte do krabice s dírami, druhé do obyčejné krabice a obě zavřete. Po nějaké době krabice otevřete. Co vidíte? Kotě v neprodyšné krabici zemřelo,“ – tento text se objevil v jedné indické učebnici pro děti. Proti publikaci okamžitě začali protestovat ochránci přírody i rodiče. Nabádá prý děti, aby ubližovaly zvířatům.

Některé školy už začaly knihu stahovat, případně vytrhávají spornou stranu s testem na koťatech. Autoři učebnice s názvem Náš zelený svět: Studie o životním prostředí ale kritizovanou kapitolu brání. Jejím cílem bylo prý ukázat, že vzduch je důležitý k životu.

„Jeden rodič nám před pár měsíci zavolal a poprosil nás, abychom vyřadili tuto kapitolu, protože může být potenciálně škodlivá. Stáhli jsme proto knihy z distribuce a vydáme novou revidovanou verzi,“ potvrzuje vydavatel učebnice Pervesh Gupta.

„Možná to zní hloupě, ale publikováním podobných experimentů bychom mohli ohrozit život dětí a zvířat,“ vysvětluje mluvčí Indické federace organizací na ochranu zvířat Vidhi Matta. Přesto přiznává, že zatím neví o nikom, kdo by sporný experiment skutečně vyzkoušel.

Není to poprvé, co se indické učebnice ocitají pod palbou kritiky. V roce 2014 se v jedné knize objevila informace, že Japonsko za druhé světové války shodilo na Spojené státy atomovou bombu. V jiné publikaci se zase tvrdilo, že pokud je nevěsta nehezká nebo nějak hendikepovaná, měla by rodině ženicha nabídnout větší věno. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek