Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Internet v letadlech výrazně zrychlí. Raketa vynesla na oběžnou dráhu nový satelit

Internet v letadlech výrazně zrychlí. Raketa vynesla na oběžnou dráhu nový satelit

Internet na palubě by v budoucnu mohlo nabízet daleko víc leteckých společností. Navíc by měl být výrazně rychlejší než dnes. Pomoci by měl nový satelit ViaSat 2, který v noci na pátek vynesla na oběžnou dráhu nosná raketa Ariane 5.

Ariane 5 vynesla do kosmu dva satelity. Eutelsat 172B i ViaSat 2 by měly v budoucnu přispět k lepšímu pokrytí internetu. Zatímco první zmíněný ocení hlavně v oblasti Asie a Pacifiku, výhody druhého poznají i Evropané.

Cílem ViaSatu 2 je přinést zlepšení pokrytí bezdrátového internetu na palubách letadel a lodí cestujících mezi Evropou a Severní Amerikou. Pokryje také Severní a střední Ameriku, Karibik a severní část Jižní Ameriky.

„Myslíme si, že lidé chtějí používat svá zařízení ve vzduchu stejně, jako je používají na zemi. To je věc, na kterou jsme vsadili,“ prohlásil pro BBC výkonný ředitel společnosti ViaSat Rick Baldridge.

ViaSat 2 bude mít dvojnásobnou kapacitu a 7x větší pokrytí než předchůdce ViaSat 1. Telekomunikační společnost ViaSat přitom už nyní plánuje vývoj třetí generace svého satelitu.

Bitva o pokrytí letadel rychlým internetem je v současnosti hlavním bojištěm operátorů. Ti v následujících letech očekávají až dvouciferný růst. Letecké společnosti chtějí zákazníkům nabídnout co nejvyšší komfort a právě připojení by jim k tomu mohlo pomoci.

Od nové technologie si slibují, že napraví dosavadní mizernou reputaci internetu v letadlech. V loňském roce nabízelo surfování během letu 6 tisíc komerčních strojů. Do roku 2021 by jejich počet měl stoupnout na 17 tisíc.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek