Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Italka prožila pohádkovou svatbu. Obřad se ale obešel bez ženicha

Italka prožila pohádkovou svatbu. Obřad se ale obešel bez ženicha

Italka prožila svatbu jako z pohádky, s bílými šaty, třípatrovým dortem, družičkami a 70 hosty. Jediné, co do klasického schématu nezapadalo, byla absence ženicha.

„Jsem přesvědčená, že každý z nás musí nejdříve začít milovat sám sebe. Můžete prožít pohádku i bez prince,“ řekla serveru BBC Laura Mesiová, čtyřicetiletá fitness trenérka.

Obřad sice nemá žádnou právní váhu, Mesiová ale upozornila na rostoucí trend takzvané „sologamie“. Tedy jakéhosi manželství sama se sebou, které má v lidech vzbudit nebo utvrdit pocit soběstačnosti.

Laura začala o svatbě bez muže přemýšlet před dvěma lety, kdy skončil její dvanáctiletý vztah. „Řekla jsem své rodině a přátelům, že kdybych byla ještě ve 40 letech nezadaná, vezmu si sama sebe.“

„Pokud jednoho dne najdu člověka, s nímž budu chtít plánovat budoucnost, budu šťastná, ale mé štěstí na něm nebude závislé,“ dodala. Podle ní se stala první Italkou, která takový obřad uspořádala. Už v květnu tohoto roku si ale „ano“ řekl muž v Neapoli. A v Japonsku od roku 2014 dokonce existuje cestovní kancelář, která se na takzvané sóloobřady specializuje.

Zprávy o lidech, kteří si berou sami sebe, se začaly objevovat už kolem roku 1993. Toto téma se posléze začalo promítat například do knih nebo seriálů jako je Sex ve městě nebo Glee.

Ne všichni ale mají pro takové akce pochopení. Mesiové ale prý nic nemůže zkazit radost, uznává ale, že singl svatby nejsou pro každého. Podle ní k takovému kroku potřebuje člověk dostatek peněz, podpory svého okolí a především špetku šílenství. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek