Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Jak si užít s málem? Na tyto destinace vám stačí i podpora v nezaměstnanosti

Jak si užít s málem? Na tyto destinace vám stačí i podpora v nezaměstnanosti
 

Přemýšlíte, že byste si vyzkoušeli život v jiné zemi, ale bojíte se změny? Častou výmluvou, proč neodjet, je nedostatek financí. Vybrali jsme pro vás pět neobvyklých destinací, ve kterých si vystačíte s několika tisíci korunami – víceméně se sumou, která v Česku odpovídá výši podpory v nezaměstnanosti. A zároveň zažijete něco neobvyklého.

Kostarika

Ve španělštině znamená Costa Rica bohaté pobřeží. To však neznamená, že zde žijí pouze boháči – i malá částka měsíčně vám v této středoamerické republice zajistí celkem pohodlný život. Ceny v metropoli San José patří mezi nejnižší na světě, zbytek země je dokonce ještě levnější. Svůj volný čas můžete trávit surfováním v Karibiku či prozkoumáváním jednoho z dvaceti osmi národních parků, které se v této banánové republice nacházejí.

KostarikaKostarikaautor: Telegraph.co.uk

Sever Indie

Indické město Almora leží v podhůří Himálaje a v dávných časech sloužilo jako letní sídlo vládců dynastie Čand. Dnes se jako mahárádža můžete cítit i vy a jednotky tisíc vám k tomu naprosto postačí. Pokud vám nevadí bydlet na samotě, můžete si za pouhých 1 000 korun měsíčně pronajmout malou chalupu s výhledem na nejvyšší hory na světě. Jak popisuje cestovatel John Linnemeier, k nejbližšímu internetovému připojení je to přes hodinu cesty, majitel vámi pronajaté chalupy vám ale bude každé ráno nosit před práh čerstvé mléko a noviny, takže kontakt s realitou neztratíte. Aspoň ne úplně.

Severní IndieSeverní Indieautor: Waytoindia.com

Filipíny

Láká vás život v jihovýchodní Asii, ale Thajsko vám přijde ohrané? Zamiřte o trochu dál na východ a usaďte se na Filipínách. Hlavně nezapomeňte na úsměv, nic jiného pro život v tomto ostrovním státě totiž nepotřebujete – aspoň podle jednoho z respondentů průzkumu 2016 Expat Explorer firmy HSBC, ve kterém se Filipíny umístily na předních příčkách zejména v oblasti společenského života.

FilipínyFilipínyautor: Remotelands.com

Kyrgyzstán

Pokud dáváte přednost horám před mořem, zamilujete si středoasijský Kyrgyzstán. Metropole Biškek se nachází na úpatí čarokrásného pohoří Ťan-šan a nabízí mnohem víc než jen zašedlé budovy z éry komunismu. Bohatých lidí zde pomalu přibývá a spolu s nimi roste i počet kvalitních restaurací a obchodních center se západním zbožím. Pokud však nekupujete zrovna nový počítač či kaviár, vystačíte si s málem – dvacetiminutová cesta autobusem vás vyjde v přepočtu na dvě koruny, krabička cigaret na dvacku a za flašku prémiové vodky nenecháte víc než padesát korun. O tu zde doopravdy není nouze – Kyrgyzové pijí vodku ve velkém množství a její konzumace jim nijak nebrání sedat za volant. Cestou domů se proto při přecházení silnice radši dvakrát rozhlédněte.

KyrgyzstánKyrgyzstánautor: Adam Englund

Togo

Pokud vás láká opravdová exotika, zvažte život v západoafrickém Togu. Většině místních zde musí k životu vystačit 200 korun denně. Nečekejte ale žádný velký komfort. Togo patří mezi nejméně rozvinuté země na světě a mnohé produkty a služby zde přitom stojí mnohonásobně víc než v Evropě. Rostoucí ekonomika ale láká cizince z celého světa a Togo se tak pomalu stává perspektivním místem pro život v savaně. Tak na co ještě čekáte?

TogoTogoautor: Youtube.com

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek