Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Jak zajistit přežití lidského druhu? Stephen Hawking má lék – kolonizovat jiné planety

Jak zajistit přežití lidského druhu? Stephen Hawking má lék – kolonizovat jiné planety

Planeta praská ve švech. V současnosti žije na zeměkouli přes sedm miliard lidí, v roce 2050 by se však podle OSN mohl počet obyvatel Země blížit dokonce deseti miliardám. Na problém přelidnění upozorňuje i Stephen Hawking, podle kterého je proto nejvyšší čas začít s kolonizací dalších planet. 

„Pevně věřím, že bychom měli začít hledat alternativní planety, které by bylo možné osídlit,“ řekl známý britský teoretický fyzik Stephen Hawking na tiskové konferenci v Londýně, která předchází festivalu umění a vědy Starmus v Norsku.

Hawking upozornil, že prostor pro stále se zvyšující počet obyvatel nestačí, a je proto potřeba „překonat technická omezení, která nám dnes brání bydlet jinde ve vesmíru“. 

Mezinárodní festival Stormus se uskuteční za měsíc v norském městě Trondheim. „Tento festival je o umělcích a o vědcích. Dvě nejdůležitější hodnoty, které na této planetě máme, je právě věda a technika,“ říká o festivalu jeho zakladatel a astrofyzik Garik Israelian.

Hlavním řečníkem festivalu bude právě pětasedmdesátiletý Stephen Hawking, který se do vesmíru sám brzy podívá. Prozradil to koncem března poté, co mu nabídku učinil majitel společnosti Virgin Galactic Sir Richard Branson. Jeho nabídku s nadšením přijal.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek