Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Kam se stěhují milionáři? Česko mezi jejich vysněnými destinacemi není

Kam se stěhují milionáři? Česko mezi jejich vysněnými destinacemi není

K velkému bohatství patří většinou i možnost neomezeně cestovat. Pokud se bohatým nelíbí v jedné zemi, mohou se poměrně snadno přesunout do jiné. A že to tak skutečně dělají, dokazuje i nejnovější statistika zemí oblíbených boháči. Do Austrálie emigruje ročně asi 11 tisíc dolarových milionářů. Dalšími oblíbenými destinacemi jsou Spojené státy a Kanada. Odliv movitých občanů naopak za loňský rok zaznamenala Francie.

Bohatí se prý stěhují hlavně kvůli zajištění kvalitních škol pro své děti a pocitu bezpečí. Důležitá je pro ně také dobrá zdravotní péče a neznečištěné životní prostředí, uvádí zpráva výzkumné skupiny New World Wealth, která monitoruje migraci milionářů.

Nejoblíbenější destinací emigrujících milionářů je Austrálie, kterou si v roce 2016 vybralo za svůj nový domov 11 tisíc boháčů. Láká je prý blízkost Asie, kde má řada z nich svůj byznys, ale také dobrý zdravotní systém a dostatečná vzdálenost od potíží Blízkého Východu i evropské uprchlické krize. Od roku 2012 navíc v zemi platí nové nařízení, podle kterého dostanou cizinci vízum snáze, pokud budou v zemi investovat miliony do tamní ekonomiky.

Druhou nejoblíbenější zemí boháčů je Kanada. Ta přijala za rok 8 tisíc movitých imigrantů. Kanada je ale otevřenou zemí dlouhodobě. Za poslední rok udělili Kanaďané vízum celkem 320 tisícům příchozích. A s podobnými čísly se počítá i letos.

Kromě oblíbených lokalit sleduje výzkumný tým i země, které bohatí opouštějí. Nejvíce bohatých ubylo Francii. Ze sebraných dat vyplývá, že zemi loňský rok opustilo 12 tisíc milionářů. Důvodem je prý nevýhodný systém daní i strach ze sílících náboženských nepokojů.

Studie také dokazuje, že bohatí hledají nová útočiště čím dál častěji. V roce 2015 se přestěhovalo do jiných zemí 64 tisíc milionářů, loni počet stoupnul na 82 tisíc. Podle autorů výzkumu je to mimo jiné i rostoucími náboženskými nepokoji, které nejvíce vyhání obyvatele Francie.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek