Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Katka z dokumentu Třeštíkové: Ukázala, kde žije. Dochází na léčbu, dál ale fetuje

Katka z dokumentu Třeštíkové: Ukázala, kde žije. Dochází na léčbu, dál ale fetuje

Přežívá ve stanu vyrobeném z plachty, má zničená játra a dceru nemůže vídat. Přesto nebo právě proto se Katka (40), narkomanka ze slavného dokumentu režisérky Heleny Třeštíkové, začala z drogové závislosti znovu léčit. Na metadonovou terapii dochází už rok a čtvrt.

Katka žije už tři čtvrtě roku s přítelem v provizorním stanu vyrobeném z nasbíraných věcí a kusu plachty. „Je to tu pro někoho možná příšerný, ale jsem ráda, že na mě neprší,“ řekla reportérce pořadu České televize 168 hodin.

Už rok a čtvrt dochází do Nemocnice Na Bulovce na metadonovou terapii. Došlo jí totiž, že dávno balancuje nad propastí. „Dneska je mi čtyřicet a už to prostě kolem mě jenom umírá. Teďka už přichází řada na mě, že jo...,“ uvědomuje si. „Mám prostě kousek do cirhózy jater, ty začnou tvrdnout a pak už je jenom smrt. A to já umřít nechci,“ dodala.

Vyhráno ale rozhodně nemá. Díky metadonu se sice dokázala zbavit závislosti na heroinu, s pervitinem ale pořád bojuje. „Že si nedám, to mi problémy nedělá. Naposled jsem si ho dala včera a zrovna teda ještě dneska, to jako jo. Ale ne nějak jako, tak normálně,“ vykládala nesouvisle v reportáži.

Celý článek si můžete přečíst na webu Blesk.cz.


 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek