Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Kavárna dostala omylem michelinskou hvězdu. Divit se nestačila obsluha, ani davy gurmánů

Kavárna dostala omylem michelinskou hvězdu. Divit se nestačila obsluha, ani davy gurmánů

Takový nápor útulná kavárna v poklidném městečku Bourges nezažila. V jejích dveřích se zničehonic objevily davy gurmánských nadšenců a televizní štáby. Věřily, že našli nejnovější hit tamní gastronomie, čerstvě ověnčený prestižní michelinskou hvězdou. Jenže tu podnik dostal omylem.

Tato kavárna Le Bouche à Oreille má totiž do luxusního podniku daleko. Nabízí levné menu, kostkované plastové ubrusy a jídla jako lasagne nebo hovězí po burgundsku za zhruba 10 eur.

Michelinův průvoce už se restauraci omluvil s tím, že si ji spletl s jiným podnikem stejného jméno poblíž Paříže. Na svých stránkách ale informaci upravil až po dvou dnech. Véronique Jacquetová, která kavárnu provozuje, říká, že její typickou klientelou jsou místní obchodníci. „Najednou sem chodili novináři, pak mi volal můj syn z Paříže, kde žije. Málem umřel smíchy,“ říká Jacquetová.

Druhá Bouche à Oreilles, která hvězdu poté už správně získala, nabízí jídla jako telecí mozek nebo dezert z humra. Cena ze menu se pohybuje okolo 48 eur se sklenicí šampaňského. Tamní šéfkuchař říká, že do stejnojmenného podniku v Bourges volal. „Společně jsme se tomu zasmáli.“

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek