Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Když dítě zabije dítě. 16letá dívka v Británii ubodala 7letou holčičku

Když dítě zabije dítě. 16letá dívka v Británii ubodala 7letou holčičku

Katie Roughová byla sedmiletá holčička, která žila v britském hrabství Yorkshire. V lednu se cestou ze školy zastavila na hřišti kousek od svého domu, kde si sama hrála. K rodičům už se nikdy nevrátila. Na policii zavolal neznámý člověk, že Katie je mrtvá. Strážníci ji pak našli na hřišti s podříznutým hrdlem. Nyní vyšlo najevo, že sedmiletou holčičku ubodala 16letá dívka.

„Je mrtvá,“ ozvalo se letos v lednu ve sluchátku na policejní služebně. Strážníci okamžitě zaměřili polohu telefonu a pospíchali na hřiště v britském městě York. Mezitím na policii volala matka malé Katie, aby nahlásila její zmizení. Dívka se už dávno měla vrátit ze školy, ale domů nedorazila. Policisté na hřišti našli tělíčko s mnohačetnými ranami na krku a hrudníku.

Malou Katie Roughovou okamžitě odvezli do nemocnice, jako zázrakem totiž stále ještě žila. Nedlouho poté ale svůj boj prohrála. Její matka podle svědků jen bezmocně padla na kolena a naříkala: „Ne, ne, moje malá holčička.“ Katie zemřela jen kousek od svého domova v místech, kam si chodila hrát. Dva týdny předtím ještě byla na svatbě svých rodičů jako drůžička.

Policie posléze zjistila, že vrahem děvčátka je teprve 16letá dívka. Ta u soudu podle BBC odmítla obvinění z vraždy, ale připustila, že je vinná zabitím. „Budeme akceptovat změnu obžaloby z vraždy na zabití v nepříčetnosti,“ potvrdil žalobce Graham Reeds. Jméno vražedkyně zůstává kvůli jejímu nízkému věku v utajení, stejně jako detaily jejího činu.

Matka zabité Katie si na její památku nechala na předloktí vytetovat její jméno a citát z dívčina oblíbeného animovaného seriálu. Její kamarádi a učitelé na ni vzpomínají jako na „milou a ohleduplnou dívku, kterou měli rádi spolužáci i učitelé“.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek