Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Kolotoče na indiánském pohřebišti? Zábavní park museli zavřít po sérii záhadných úmrtí

Kolotoče na indiánském pohřebišti? Zábavní park museli zavřít po sérii záhadných úmrtí

Prokleté indiánské pohřebiště se neobjevuje jen v béčkových hororech. Své vlastní mají i v americké Západní Virginii, kde na něm postavili zábavní park. Po sérii úmrtí dětí zůstalo místo opuštěné a nyní se na něm scházejí vyznavači paranormálních jevů, kteří tvrdí, že je to zábavní park pro duchy.

Atrakce stojí v místě nazývaném Lake Shawnee. Na původní indiánské území se v 18. století přestěhovali první osadníci. Rodina Clayových v roce 1783 ale zažila katastrofu. Kvůli území byli v neustálém sporu s původními indiánskými obyvateli. Hádky vygradovaly zabitím Clayových dětí. Když byl otec rodiny Mitchell Clay na lovu, Indiáni zabili jeho nejmladšího syna, podřezali dceru Tabithu a unesli a v lese upálili nejstaršího syna Ezekiela. Clay při následné odplatě několik Indiánů zabil, pochoval zde své děti a odešel. 

O desítky let později pozemek koupil byznysmen Conley T. Snidow, který se rozhodl na místě postavit zábavní park. Ve 20. letech 20. století začali přicházet první návštěvníci, aby se pobavili na houpačkách, ruském kole a u malého jezírka. Až do 60. let se park každé léto plnil dětským smíchem. Pak přišla série podivných úmrtí.

Jako první zemřel malý chlapec, který se za podezřelých okolností utopil v jezírku. Majitelé následně vypustili vodu a zasypali jámu pískem. Další dětské úmrtí ale následovalo. Do konstrukce s houpačkami vrazilo nákladní auto a jedna dívka zemřela.

Protože parku, ve kterém zemřely dvě děti, se návštěvníci začali vyhýbat, tak ho v roce 1966 majitelé uzavřeli. V roce 1985 chtěl park znovu otevřít Gaylord White. Fungoval ale necelé tři roky. Zákazníci se místu i nadále vyhýbali a White popisuje, že v místě slýchal ozvěnu řevu Indiánů a přízrak malé holčičky v zakrvácených růžových šatech.

For those of you on small Screens the sign reads "IN THIS FIELD IN 1783 TWO CHILDREN OF MITCHELL CLAY WERE KILLED BY SHAWNEE INDIANS. CLAY WAS THE FIRST WHITE SETTLER IN MERCER COUNTY. - 1986" What an odd place to build attraction rides for CHILDREN! In the 1920's Conley T. Snidow purchased the site of the Clay farm and developed it into an amusement park. According to Visit West Virginia, the park's rides were responsible for a total of six deaths. Do you want ghosts? Because that's how you get ghosts! . . #robharbaughphoto #robharbaugh #MercerCounty #MitchellClay #MercerCountyWV #HauntedWV @itsabandoned #itsabandoned #ItsHaunted #Photographerforhire @VisitWestVirgina #VisitWestVirgina #WestVirgina #1783 #1986 #history #historylesson #lakeshawnee #downriverfamilyphotography #rockwv

Příspěvek sdílený Rob Harbaugh 📸 Detroit (@robharbaughphoto),Led 11, 2017 v 3:09 PST

Řada nadšenců do paranormálních jevů začala zjišťovat, proč má místo tak smolný osud. Nakonec odhalili, že pod dětskými atrakcemi se rozkládá rozsáhlé indiánské pohřebiště, kde leží až 3 tisíce mrtvých. Místo od těch dob zarostlo trávou a není přístupné. Je ale velice oblíbené mezi lovci duchů, kteří zde každý říjen pořádají festival s názvem Temný karneval.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek