Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

„Kulky létaly všude, lidé leželi na sobě.“ Svědci popsali masakr v Las Vegas a následný chaos

„Kulky létaly všude, lidé leželi na sobě.“ Svědci popsali masakr v Las Vegas a následný chaos

Amerika zažila nejhorší masovou střelbu ve své historii. Čtyřiašedesátiletý Stephen Paddock v Las Vegas spustil palbu z automatické zbraně. Zabarikádovaný ve 32. patře hotelu si z dosud neznámých důvodů vybral za cíl končící festival country na druhé straně bulváru. Zavraždil nejméně 50 lidí a zranil přes 200 dalších. Videa na sociálních sítích zachycují hrůzu a chaos, což potvrzují další svědectví, která se dostávají na svět.

Vyděšení lidé se schovávali za vším, co je mohlo před střelbou ochránit. „Kulky létaly všude. Všichni utíkali, bylo to opravdu strašné. Musely to být stovky ran,“ řekl podle serveru Independent jeden ze svědků, který byl přesvědčen, že za útokem muselo stát několik střelců. To ale policie vyvrátila.

„Viděli jsme, jak jedné z obětí dávali srdeční masáž za kamionem,“ řekla další svědkyně. „Ty střely se odrážely. Takže jsme se všichni plazili a snažili se utéct.“

„Všichni doslova leželi na sobě a snažili se dostat z ulice,“ řekla CNN žena, která festival navštívila spolu s manželem. „Když jsme utekli, viděli jsme, jak jednoho muže střela zasáhla. Dostali jsme ho odtamtud a běželi dál. Doběhli jsme k našemu autu, pod ním se ale schovávali další lidé.“ Před palbou pak v autě schovali dalších šest lidí.

„Viděl jsem, jak holku vedle mě střelili do hlavy. Její mozek byl venku,“ řekl po šíleném zážitku bývalý pokerový hráč a celebrita Dan Bilzerian, který byl jedním ze svědků útoku. Za zveřejnění videa ze střelby na sociálních sítích ovšem sklidil i kritiku.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek