Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Kuriózní průzkum: Američané by se vzdali i alkoholu, kdyby to pomohlo odvolat Trumpa

Kuriózní průzkum: Američané by se vzdali i alkoholu, kdyby to pomohlo odvolat Trumpa

Někteří Američané by se vzdali lecčeho, aby se zbavili svého prezidenta. Začali by třeba i abstinovat. Podle bizarního průzkumu společnosti Detox by totiž 73 procent demokratů a 17 procent republikánů ihned seklo s alkoholem, pokud by to znamenalo, že to zahájí impeachment - tedy proces, na jehož konci by pro Donalda Trumpa bylo zproštění úřadu. 

Mnoho Američanů skleničku po oznámení výsledků prezidentských voleb potřebovalo, ještě více by se jich však nyní svého oblíbeného nápoje vzdalo, pokud by jejich politická noční můra skončila. Tady a teď. Téměř tři čtvrtiny všech demokratů by se již do konce svého života nedotklo alkoholu, pokud by byl Trump odvolán.

Na druhé straně, 30 procent republikánů by se alkoholu vzdalo v případě, že by média přestala psát o „jejich“ Donaldu Trumpovi negativní články. Abstinence by v tomto případě byla v táboře demokratů značně střídmější, k životu bez opojných nápojů by se jich kvůli tomuto cíli přihlásilo jen 6,5 procenta.

V novodobé historii USA čelili impeachmentu dva prezidenti, Richard Nixon kvůli aféře Watergate a Bill Clinton kvůli aféře Whitewater. Zatímco Nixon odstoupil dříve, než mohl být odvolán, Clinton se odvolání dokázal vyhnout a své volební období dokončil.

Aktuálně za odvolání Donalda Trumpa horuje například demokratický kongresman Al Green. „Jen to, co Trump vypouští z úst, by stačilo na jeho odvolání,“ tvrdí. „Trump bránil průchodu spravedlnosti například tím, že vyhodil bývalého ředitele FBI, který zkoumal předvolební napojení ruských vlivů na trumpovu administrativu,“ dodává kongresman. A ačkoli je faktem, že Trump a jeho administrativa čelí řadě problémů, odpovědi v bizarním průzkumu můžou mnohdy být prostě jen výrazem toho, že si prezidentovi odpůrci nedokáží přiznat, že ve volbách holt neuspěl jejich favorit.