Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Láska nebeská se vrací. Fanoušci romantické komedie se dočkají jejího pokračování

Láska nebeská se vrací. Fanoušci romantické komedie se dočkají jejího pokračování

Před čtrnácti lety obletěla romantická vánoční komedie Láska nebeská kina po celém světě. Fanoušci populárního snímku se už brzy dočkají několikaminutového dovětku, v němž se dozví, jak dopadli hlavní hrdinové.  

„Láska nebeská nás zavede do současného předvánočního Londýna, kde se odehraje příběh skládající se z mnoha nádherných milostných historek,“ popisuje film jeho distributor. V jednotlivých příbězích se objevuje pestrý výčet charakterů od ministerského předsedy přes smolařského prodavače sendvičů po stárnoucí rockovou hvězdu. „Tyto londýnské životy a lásky se setkají, smísí a nakonec vše vyvrcholí na Štědrý večer s romantickými, dráždivými a komickými důsledky pro všechny zúčastněné“.

Po dlouhých čtrnácti letech se fanoušci dočkají pokračování. Nejedná se o nový celovečerní film, Richard Curtis (režisér a scénárista Lásky nebeské) dal dohromady desetiminutový dovětek „Red Nose Day Actually“, v němž prozradí, jak to s hlavními aktéry dopadlo.

„Nikdy se mi nesnilo, že bych napsal další díl Lásky nebeské, ale napadlo mě, že by mohla být sranda v deseti minutách převyprávět, jak na tom dnes všichni jsou. Kdo nejvíc zestárnul? Hádám, že to bude těžká otázka…nebo je to zcela jasně Liam?“ vtipkoval Curtis v komentáři pro ostrovní tisk.  „Jsme potěšení, že si v krátkém snímku zahraje většina z původního hereckého obsazení,“ dodal režisér. V pokračování oblíbeného filmu si ale zcela určitě nezahraje Alan Rickman, který zemřel loni v lednu.

Britští diváci uvidí dovětek populární romantické komedie 24. března, kdy ho odvysílá BBC 1. O dva měsíce později se dočkají také američtí diváci. Čtyřiadvacátý březen nevybral Curtis náhodou. V tento den (takzvaný „Red Nose Day“) vyvrcholí charitativní sbírka, kterou od druhé poloviny osmdesátých let pořádá Comic Relief, jehož spoluzakladatelem je právě tvůrce snímku Richard Curtis. V televizi běží zábavná show, během níž mohou diváci posílat peníze na konto sbírky. Letos by její průběh měl ozvláštnit právě dovětek Lásky nebeské.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek