Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Letíte za teplem? Toto je 20 nejbezpečnějších aerolinek na světě

Letíte za teplem? Toto je 20 nejbezpečnějších aerolinek na světě

Létání je pro mnohé vysoce stresující záležitost. Už se vidíte s koktejlem na pláži, představa dopravní zácpy cestou na letiště, strachu při vzletu a následné turbulence vás ale hodně rychle vrátí na zem. Uklidnit vás přesto může myšlenka, že jste si vybrali leteckou společnost, která patří mezi nejbezpečnější aerolinky na světě.

Srovnání přináší internetové stránky AirlineRatings.com, které zhodnotily celkem 425 leteckých společností. Už čtvrtý rok v řadě je za nejbezpečnější aerolinku považován australský dopravce Qantas.

Společnost Qantas, která je na trhu už 96 let, je „nejstarší, nepřetržitě působící leteckou společností“. Podle stránek AirlineRatings zároveň razí cestu v oblasti navigačních systémů nebo zapisovače leteckých údajů, který sleduje letadlo i výkonnost posádky.

Kromě společnosti Qantas AirlineRatings sestavil seznam dalších 20 nejbezpečnějších aerolinek. Řadí je podle abecedy a patří mezi ně: Air New Zealand, Alaska Airlines, All Nippon Airways, British Airways, Cathay Pacific Airways, Delta Air Lines, Etihad Airways, EVA Air, Finnair, Hawaiian Airlines, Japan Airlines, KLM, Lufthansa, Scandinavian Airline System, Singapore Airlines, Swiss, United Airlines, Virgin Atlantic and Virgin Australia.

Ne všichni si však mohou dovolit létat s nejprestižnějšími leteckými společnosti. Na stránkách AirlineRatings proto najdete i seznam deseti cenově dostupnějších aerolinek, mezi kterými je: Aer Lingus, Flybe, HK Express, Jetblue, Jetstar Australia, Jetstar Asia, Thomas Cook, Virgin America, Vueling and Westjet.

Pokud jste zde svou leteckou společnost nenašli, nezoufejte. I přes řadu vysoce medializovaných katastrof letecké nehody v posledních dvou desetiletích stále klesají a letecká doprava je považovaná za velmi bezpečnou. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek